GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 18:16   Güncelleme : 26-03-2021 18:16

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Mübarek üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan-ı şerifimizi müjdeleyen Berat Kandil’ine, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili vesilesi ile ruhumuza ağır gelen her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan “berat etmek” en içten duamızdır.

Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek aramızdaki kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Berat Gecesinin Türk İslam alemi ve tüm insanlık için bu virüs belasından kurtuluşa, sağlığa, afiyete ve hayırlara vesile olması, Mevlâ’mızın bu geceyi ihya eden Müslümanları af etmesi, günahlarından kurtuluşa erdirmesi, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgının yurdumuzda ve dünyada insanlığa daha fazla zarar vermemesi temennisi ile tüm hastalarımıza şifa diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk-İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allahtan diliyorum