GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2021 12:42   Güncelleme : 04-04-2021 12:42

MELİKGAZİ'YE İYİ PARTİDEN 'TÜRKEŞ' TEŞEKKÜRÜ

İyi Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Merhum Alparslan Türkeş'in ismini yaşatmaya yönelik adım atan Melikgazi Belediyesi'ne özel teşekkür etti. Ataman'ın açıklaması şöyle:

MELİKGAZİ'YE İYİ PARTİDEN 'TÜRKEŞ' TEŞEKKÜRÜ

Melikgazi Belediyesi Demokrasi Mahallesinde yapımı devam eden Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezine Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in ismini verme kararı almış. Melikgazi Belediye Başkanı Sayın PALANCIOĞLU’na bu karar için teşekkür ediyoruz…

Ancak;  MHP il başkanı Sayın Serkan TOK ,sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile MHP ve AKP Meclis gruplarının ortak önerisi ile Başbuğ Alparslan Türkeş isminin verildiğini ve emeği geçen MHP ve AKP  meclis üyelerine teşekkür etmiştir.

Öncelikle Büyük Devlet adamı ve kuderetli  Albay Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in isminin Türkiye Cumhuriyeti gibi ilelebet yaşayacağı ve yaşatılacağına inancımız ile bu tesise de isminin verilmesinden İYİ Parti olarak mutluluğumuzu ifade etmek isterim. 

Ancak; Melikgazi Belediye Meclisi’nde gerek Mart ayında bu konu meclis gündemine gelmemiş, Nisan ayı gündem maddeleri arasında da bulunmamaktadır. Melikgazi Belediye Başkanı sayın PALANCIOĞLU öyle sanıyoruz ki, Pazartesi günü yapılacak olan Nisan ayı meclis toplantısında bu konuyu ek gündem maddesi olarak getirecek ve yine inanıyoruz ki, Melikgazi Meclis üyelerinin tamamının evet oyu ve alkışlar ile kabul edilecektir.

Daha önce de Erciyes Kurultayı’nın yapıldığı, Erciyes’e ve İYİ Parti Genel Başkanı ve İYİ Partililerin otağı ziyaretine kadar unuttukları “Zafer kurultayı’nı ve kurultay otağını ” hatırlayarak sahip çıkma çabasında bulunanlar şimdi de henüz meclise bile gelmemiş ve muhtemelen pazartesi  günü gündeme gelecek olan ve meclis kararı alınacak olan bu güzel ve anlamlı girişime de sahip çıkma adına bir açıklama yapmışlardır.

Pazartesi yapılacak olan meclis toplantısında ek madde olarak geleceğini beklediğimiz bu güzel ve anlamlı girişim ile ilgili İYİ Parti’nin kararını ve gerekli açıklamayı İYİ Parti Melikgazi Meclis Başkan Vekili Sayın Adnan KENANOĞLU mecliste yapacaktır…