GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2021 15:49   Güncelleme : 02-06-2021 15:49

MELİKGAZİ’DE KURBAN PAZARI MİMARSİNAN’DA KURULUYOR

Bu yıl Serkent Kurban Pazarı, Mimarsinan bölgesine taşıdı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Bölgesinde 100 bin metrekarelik alanda Kurbanlık Pazarı oluşturduklarını söyledi

MELİKGAZİ’DE KURBAN PAZARI MİMARSİNAN’DA KURULUYORYeni kurban pazarının Mimarsinan Mahallesi’nde kurulacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kurban Pazar yeri yapmak için Mimarsinan bölgemizde bulunan bir hazine arazisinin tahsisini aldık. Bu sene Serkent bölgesinde kurduğumuz hayvan pazarını bu bölgeye taşıyoruz. Yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alanda ulaşımı Malatya yolundan sağlanacak. Ana aks üzerinden olacak şekilde güzel bir alanda kurban pazarı kuruyoruz. Serkent’teki kurban pazarımızı vatandaşlarımızın kokudan, gürültüden rahatsız olmayacağı güzel bir alana taşıyoruz. Özellikle Serkent bölgesindeki vatandaşlarımıza müjdeyi veriyorum. Daha nezih, daha güzel bir alanda inşallah kurban kesim ibadetini gerçekleştirecekler.  Kurban pazar yeri yanı sıra alandaki sosyal ihtiyaçları da karşılamak adına çalışmalar yapıyoruz. Veterinerlik hizmeti, canlı hayvan tartısı, zabıta noktası olacak. Bu kapsamda buraya arazi incelemesine planlanmasına geldik. İnşallah burada yapılacak altyapı ve üstyapı çalışmaları ile birlikte kurban pazarımız kullanıma hazır gelecek.   Rabbim kazasız belasız güzel bir bayram geçirmeye nasip etsin. Melikgazi Belediyesi olarak her geçen gün daha güzel hizmetleri vatandaşlarımıza sunmak için mücadele ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.
Vatandaşların, kurbanlarını sağlıklı koşullarda kestirebilmesi için kesim alanlarının düzenli ve temiz olmasına özen gösterilecek. Salgın ve bulaşıcı hastalıklardan korunma amacıyla satış ve kesim yerleri bayram sonuna kadar düzenli olarak dezenfekte edilecek.