GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2021 11:47   Güncelleme : 20-06-2021 11:47

MAZLUMDER’İN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

MAZLUMDER Kayseri Şubesi yeni yargı paketinde yer almasını istediği adalet taleplerini siyasi partilere ulaştırmaya devam ediyor.

MAZLUMDER’İN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Daha önce konuyla ilgili olarak AK Parti ve MHP il başkanlıklarını ziyaret ederek taleplerini ileten MAZLUMDER heyetinin üçüncü ziyaret durağı CHP Kayseri İl Başkanlığı oldu.

 

CHP İl Başkanı Ümit Özer tarafından sıcak bir ortamda karşılanıp kahve ikram edilerek ağırlanan MAZLUMDER’in TBMM'ye ulaştırılması talebi ile il başkanına teslim ettiği taleplerde şu konular yer aldı.

 

Sivas davası mahpuslarının yeniden yargılanması, 28 Şubat mahpusları, genç evlilik mahpusları, ömür boyu nafaka mahpusları, KHK mağdurları, ileri yaşta ve hasta mahpuslar ile uzun süren tutukluluk mağdurlarının durumlarının yapılacak hukuki düzenlemeler ile çözüme kavuşturulması ile ilgili talepler.

 

CHP İl Başkanı Ümit Özer MAZLUMDER’in taleplerinin bir kısmına katılmadığını ama tekliflerin tamamını yakında Kayseri’yi ziyaret edecek olan kadın kolları başkanı ve milletvekilleri yolu ile TBMM'ye ulaştıracaklarını MAZLUMDER heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını bildirdi.

 

MAZLUMDER Şube Başkanı Ahmet Taş, milletin beklentisi olan adaletle ilgili taleplere CHP'nin sahip çıkmasından memnun kaldıklarını bildirdi. Taş gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlik için başkan Ümit Özer'in şahsında CHP İl yönetimine teşekkür ettiklerini söyledi.