GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 12:01   Güncelleme : 28-09-2021 12:04

MAZLUMDER ÜYELERİ İSTİŞAREDE BULUŞTU

Mazlumder üyeleri kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi.

MAZLUMDER ÜYELERİ İSTİŞAREDE BULUŞTU

 

 

 

 

26 Eylül pazar günü Kayseri Öğretmen evinde yapılan kahvaltılı istişare toplantısına yöneticiler üyeler ve konuşmacı olarak davet edilen İncesu İlçe Müftüsü Adem Bozkurt katıldılar.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan şube başkanı Ahmet Taş, pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar, orman yangınları, sel felaketi sırasında yaşanan mağduriyetler, Sivas olayları mahpusları, 28 Şubat darbe dönemi mahpusları, yaşlı mahkumların tahliyeleri, Afganistan'da yaşanan mağduriyetler, Doğu Türkistan, Yemen, Keşmir, Suriye, Filistin, Mısır ve Afrika'da halen yaşanmakta olan insan hakları ihlalleri konusunda açıklamalarda bulundu. Taş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan insan hakları ihlalleri konusunda Mazlumder’in duyarsız kalamayacağını, sorumluluk anlayışı ile bu konuların takipçisi olduklarını dile getirdi.

 

Toplantıya misafir olarak davet edilen İncesu Müftüsü Adem Bozkurt da toplantıda yaptığı konuşmada erdemli insan olma konusunda İslam'ın peygamberi Hazreti Muhammed (SAV)’in uygulamalarından örnekler vererek kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Erdemli insanın dürüst, adaletli ve sorumlu insan olması gerektiğini bildiren müftü Bozkurt, bilinçli Müslüman olmak için erdem zırhını kuşanmak gerektiğini dile getirdi. Davet için Mazlumder’e çok teşekkür ettiğini bildiren Bozkurt, bu tür sivil kurumlara toplumun ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

 

Toplantının sonunda şube başkanı taş, üyelere ve müftü Adem Bozkurt'a teşekkür etti, soruları cevaplandırdı. Ekim ayından sonra okullarda ve dernek merkezinde düzenlemeyi planladıkları insan hakları okulu seminerlerine üye ve gönüllüleri davet ettiklerini bildirdi.