GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 13:37   Güncelleme : 29-10-2020 13:37

KUTLAMADA CHP'Lİ ARIK'IN PROTOKOL TEPKİSİ

Kayseri'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Bu arada, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisine protokolde yer ayrılmadığını ve törende partisinin isminin okunmadığını ileri sürerek, tepki gösterdi. Arık, Vali Günaydın ile bir süre görüştü.

KUTLAMADA CHP'Lİ ARIK'IN PROTOKOL TEPKİSİ

 

Tören, Vali Şehmus Günaydın'ın Valilik binası önünde tebrikleri kabulüyle başladı.

Günaydın, törende yaptığı konuşmada, ülke topraklarının büyük fedakarlıklarla kazanıldığını ve aradan geçen 97 yılın ardından bu zaferin coşkusunun yaşandığını söyledi.

Cumhuriyet'i sonsuza kadar payidar kılmanın herkesin en önemli görevi olduğunu belirten Günaydın, şunları kaydetti:

"Sevgili gençler, sizler ülkenin geleceği için çok çalışmak, gayret göstermek zorundasınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet'i sizlere emanet etmiştir. Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum."

Konuşmanın ardından halk oyunu ekibi ve bando takımı gösteri sundu, bir öğrenci şiir okudu.

Bu arada, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisine protokolde yer ayrılmadığını ve törende partisinin isminin okunmadığını ileri sürerek, tepki gösterdi. Arık, Vali Günaydın ile bir süre görüştü.