GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 12:51   Güncelleme : 27-04-2021 12:51

KORONA VE RAMAZAN DA YALNIZ KALMADILAR

Ülkemizde 1 yıldan fazla bir zamandır devam eden korona salgını hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye ve mağduriyetler üretmeye devam ediyor.

KORONA VE RAMAZAN DA YALNIZ KALMADILAR

 

 

 

Süreç ve devam eden kısıtlamalardan en fazla etkilenen toplum kesimlerinden biri de küçük esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Dükkanını açıp siftahsız kapayan, geliri büyük oranda düştüğü için kirasını ödeyemeyen, elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödeyemeyen yanındaki elemanın haftalık ücretini ödeyemeyen çok sayıda esnaf ve sanatkarımız mübarek ramazan ayına da buruk ve boynu bükük girdi.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birlikte mağduriyet yaşayıp ekonomik sıkıntı içinde olan küçük esnaf ve sanatkarlarımızı Ramazan da yalnız bırakmadı. Hayır kurumlarımızın (İnsani yardım kurumları) da katkıları ile hazırlanan, içinde temel ihtiyaç maddeleri olan yardım paketlerini Ramazan günlerinde esnaf ve sanatkarlarımızı ev ve iş yerinde ziyaret ederek güzel bir kardeşlik ve yardımlaşma örneği gösteriyor.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet TAŞ, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Kenan ASLAN ile birlikte yaptığı açıklamada, korona döneminde ömrü boyunca insanımıza hizmet eden sıkıntı içindeki esnaf ve sanatkarlarımızı yalnız bırakmak istemediklerini söyledi. TAŞ, zor zamanda kardeşlik ve yardımlaşma alarak düşündükleri organizeye destekleri için Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İHH İnsani Yardım Derneği, Hasene İnsani Yardım Derneği ve Diyanet Vakfı Kayseri Şubesine teşekkür ettiklerini bildirerek, esnafımızın ve milletimizin Ramazan’ını tebrik ettiklerini, hayra vesile olmasını dilediklerini bildirdi.