GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 13:16

KOCASİNAN’DA DOLU DOLU 23 NİSAN COŞKUSU

KOCASİNAN’DA DOLU DOLU 23 NİSAN COŞKUSU

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NİN 23 NİSAN KUTLAMASINDA ÇOCUKLAR, DOYASIYA EĞLENDİ

 

Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlanan bir dizi etkinlikle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Etkinlikte, çocuklar doyasıya eğlenirken büyükler de hoşça vakit geçirdi. Çocukların seslendirdiği ‘Hayat bayram olsa’ şarkısına eşlik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Tüm hemşehrilerimin ve tüm çocukların 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Kocasinan Belediyesi, 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatmak için Erkilet Ertuğrulgazi Mahallesi Hakikat Caddesi’nde bir dizi etkinlik düzenledi. Müzik-koro, çocuk tiyatrosu, Hacivat – Karagöz, Palyaço, oyun grupları olmak üzere çeşitli gösterilerin yer aldığı etkinlikte çocuklar, keyifli vakit geçirdi. Çocukların yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Kocasinanlı çocukların doyasıya eğlendiği etkinlikte, Kayserililer gün boyu bayram coşkusu yaşadı.

Çocukların seslendirdiği ‘Hayat bayram olsa’ şarkısına eşlik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Çok kıymetli hemşehrilerim, sevgili evlatlarımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. Bugün 102.yılını kutlamış olduğumuz 23 Nisan Bayramımız, tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayramdır. Bu vesileyle çocuklarımıza bu bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyorum. Çocuklarımızın mutluluğuna hep beraber ortak oluyoruz. İnşallah bundan sonrada bu ve buna benzer etkinliklerimizle çocuklarımızın yüzlerini güldürmeyi ve onları neşelendirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte vatandaşlarımıza daha güzel yarınları oluşturmak için gayret ediyoruz. Bu vesileyle tekrardan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi’nin etkinlikleriyle gün boyu bayram coşkusu yaşayan Kayserililer ise Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Ahmet ŞanAhmet Şan