GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 17:42   Güncelleme : 14-04-2021 17:42

KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan “Turizm Haftası” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 15-22 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan “Turizm Haftası” vesilesiyle mesaj yayımladı.

KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan “Turizm Haftası” Mesajı

Rektör Karamustafa mesajında ‘bacasız sanayi’ olarak nitelendirilen turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesinde planlamanın ve pazarlama faaliyetlerinin önemine dikkat çekti.

Rektör Karamustafa, “Turizm ülkelerin kalkınmasında ve kültürel arası etkileşimde önemli bir sektördür. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip, doğası, iklimi, görülmeye ve gezilmeye değer yöreleri ile Türkiye’miz, turizm cenneti bir ülkedir. Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınından büyük ölçüde etkilenen sektörlerin başında gelen turizmin, salgının yavaşlaması ve bitimi ile birlikte tekrar eski canlılığına kavuşacağından hiç şüphemiz yoktur. Fakat burada önemli olan ülkemiz turizmini yılın geneline yaymak, çeşitliliğini artırmak, sunumunu iyi yapmak ve sunulan hizmetin kalitesini artırmaktır. 52 alt sektörü etkileyen bir yapıya sahip turizmin geliştirilmesi bu açıdan önemlidir. Ayrıca rekabet edilebilirliği de göz önünde bulundurarak, sunduğunuz üründen müşteri memnuniyetinin sağlanmasının turizmde sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıdığını unutmamak gerekir. Yeni dünya düzeninde ihtiyaçları iyi belirlemek, geleceğe yönelik planlar yapmak, sürekli araştırmak ve sahip olunan ürün ve bilgiyi fırsata çevirmek, turizmin bugünkü yapısında olmazsa olmazlar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Özet olarak; tarihte çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü tarihi geçmişi bulunan, zengin doğa güzelliklerine sahip turizm cenneti ülkemizin, turizmden yeterli pay alabilmesi için geniş yelpazede herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması ve sektör paydaşlarının uyum içerisinde çalışmasının, sektörü kalkındırmanın yanında ülkemize önemli bir ekonomik girdi sağlayacağı da bir gerçektir.

Ben bu vesileyle tüm turizmcilerin ve sektör çalışanlarının ‘Turizm Haftasını’ kutluyorum. Pandemisiz güzel günler dileklerimle herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.