Kayseri Ekspres Haber
HV
19 TEMMUZ Cuma 23:30
Advert

KAYSERİ’DE ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK’ÜN TÜRKÜSÜ SES YARIŞMASI DÜZENLEDİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2024 13:57
KAYSERİ’DE ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK’ÜN TÜRKÜSÜ SES YARIŞMASI DÜZENLEDİ


Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Türk’ün Türküsü Ses Yarışması düzenledi. Ülkücü müziğin önemli isimlerinden Alperen Kekilli'nin jüri üyeliğini yaptığı yarışmada Zeynep Gümüş birinci, Elif Çevik ikinci, Songül Bozdağ üçüncü oldu. Düzenlene programda Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur, “Türk gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve Ülkü Ocaklarının Türk gençliğinin yuvası olduğunu bir kez daha belirtmek isterim” dedi. 
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Türk gencine verdiği önemi göstermek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı son olarak Melikgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda Türk’ün Türküsü Ses Yarışması programı düzenledi. Ülkücü müziğin önemli isimlerinden Alperen Kekilli'nin jüri üyeliğini yaptığı yarışmada Zeynep Gümüş birinci, Elif Çevik ikinci, Songül Bozdağ üçüncü oldu. Ülkü Ocaklarının Türk gençliğinin yuvası olduğunu söyleyen Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Halit Yağmur, “Bugün burada, gençliğimize verdiğimiz önemi göstermek amacıyla düzenlediğimiz "Türk’ün Türküsü" ses yarışması için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Onların bu yolda ilerlemeleri ve ülkülerine sadık kalmaları bizim en büyük gurur kaynağımızdır. Türk gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve Ülkü Ocaklarının Türk gençliğinin yuvası olduğunu bir kez daha belirtmek isterim” dedi. 
“EĞER SOKAĞA ÇIKACAK OLURSAK, BU SADECE DEVLETİMİZE DESTEK VERMEK İÇİN OLACAKTIR”
Kayseri’de yaşanan olaylara da değinen Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur, Ülkücülerin sokağa çıkarsa sadece devletine destek vermek için sokağa çıkacağının altını çizerek, “Kayseri'de son zamanlarda yaşanan olaylarla ilgili bazı hususlara değinmek istiyorum. Biz, Ülkücü Hareket olarak, hiçbir zaman devletimize karşı hareket etmeyeceğimizi ve her daim devletimizin yanında olduğumuzu vurgulamak isterim. Eğer sokağa çıkacak olursak, bu sadece devletimize destek vermek için olacaktır. Ülkücü gençlik olarak vatanımız için canımızı seve seve feda edeceğimizi ve bu vatanı bizden daha fazla hiç kimsenin sevemeyeceğini biliyoruz. Kayseri'deki olaylarda, her bozkurt işareti yapanın Ülkücü olmadığını bir kez daha gördük. Videolar ve görüntülerde açıkça gördüğümüz üzere, bu kişiler Ülkü Ocakları’nın önünden dahi geçmemişlerdir. Ne hikmetse, böyle olaylarda her zaman elleri bozkurt işareti yapanlar ortaya çıkıyor. Bu durumu kesinlikle kabul etmiyoruz ve bu kişilerin gerçek Ülkücüler olmadığını vurgulamak istiyoruz. Bu vesileyle, olaylar sırasında emek veren tüm polislerimize teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Yaralanan polislerimize acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
“TÜRK DÜŞMANLARININ TEPKİ GÖSTERDİĞİNİ HEPİMİZ GÖRDÜK”
Milli Futbolcumuz Merih Demiral’ın Avusturya maçında yaptığı Bozkurt selamının dünyada geniş yankı uyandırmasına da değinen Başkan Yağmur, “Son olarak, milli futbolcumuz Merih Demiral’ın bozkurt işareti yaptığı ve bu nedenle tüm Türk düşmanlarının tepki gösterdiğini hepimiz gördük. Merih Demiral'ın bu onurlu duruşu, Türk gençliğinin ve Ülkücü Hareketin ne kadar güçlü ve kararlı olduğunun bir göstergesidir. Bizler, her zaman ve her yerde, Türk olmanın gururunu ve onurunu taşımaya devam edeceğiz. Sokaktaki genç kardeşlerimize de seslenmek istiyorum: Provakatif eylemlerden uzak durarak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri çok önemlidir. Hep birlikte güçlü ve kararlı adımlarla geleceğe yürümeliyiz. Ne mutlu Türküm diyene!” şeklinde sözlerini noktaladı. 
Geceye ünlü sanatçı Alperen Kekilli konseri de damga vurdu.

AdminAdmin

YORUMLAR