EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-12-2021 13:49   Güncelleme : 27-12-2021 14:04

KAYSERİ'DE KİMİLERİ EKMEK, KİMİLERİ PARA PEŞİNDE...

Kayseri'de artan fahiş fiyatlar karşısında denetimler sürerken vatandaş 2 TL olan ekmeğe karşı halk ekmekte uzun kuyruklar oluşturdu. Aynı zamanda ise Döviz büroları önündede uzun kuyruklar vardı. Kimi vatandaş ekmeğinin peşinde kuyruğa girerken kimileri ise para için uzun kuyruklar oluşturdu.

KAYSERİ'DE KİMİLERİ EKMEK, KİMİLERİ PARA PEŞİNDE...
Dövizdeki artışlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla birden gerilemeye başlamıştı. Bu gelişmelere rağmen Kayseri'de ekmek fiyatlarına 25 kuruş zam yapıldı.
Kayseri'de Ekmek fiyatları 2 TL olunca vatandaşta 1.25 kuruşa ekmek almak için Halk ekmek kuyruğuna girdileri. Kayseri Cumhuriyet Meydanındaki Kent Büfe önünde yüzlerce vatandaş ekmek için kuyruğu oluşturdu.


Kayseri'nin bu bölgesinde ekmek kuyruğu oluşurken yaklaşık 200 metre ileride ise Kazancılar Çarşısında döviz büroları önünde para kuyruğu oluştu. Dövizdeki düşüşten daha fazla zarar görmek istemeyen vatandaşlar ise haftanın ilk günü Döviz Büroları önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

Kayseri'de haftanın ilk günü kimileri ekmek, kimileri para için kuyruğa girince ilginç ve manidar görüntüler ortaya çıktı