GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 19:08   Güncelleme : 26-05-2021 19:11

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı ÇELİK, Ülkücü Şehitler Günü mesajı

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali ÇELİK'in 27 Mayıs "Ülkücü Şehitler Günü" ile ilgili Basın Açıklaması şöyle

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı ÇELİK, Ülkücü Şehitler Günü mesajı

 

 

Tarihin her döneminde türlü düşman ve fitne ile mücadele eden Yüce Türk Milleti yetmişli yıllarda komünizmin istila girişimine maruz kalmıştır.

Tarih boyunca bağrından sayısız kahraman çıkaran milletimizin 1980 öncesindeki kahramanları Başbuğ Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği Ülkücü gençler olmuştur.

Gayri millî fikirlere karşı verilen mücadele sırasında işinden, okulundan, evinden, yurdundan, canından vazgeçebilen imanlı bir nesil Türk Milletinin teminatı olarak üstüne düşeni layıkıyla yapmıştır.

 12 Eylül öncesinden Türkiye’nin milleti ve devletiyle bölünmez bütünlüğünü tehdit edenlere karşı ülkemizin bekası, devletimizin bölünmez bütünlüğü noktasında da bu davaya gönül vermiş ağabeylerimiz, atalarının emanetini torunlarına ulaştırmak için mücadele etmiştir.
 
1980 öncesi süreçte vatanı, ülküsü, bayrağı ve inancı için komünizme karşı savaşarak şehit düşen ülkü fidanları, bizlere toprağın nasıl vatan olduğunun bilincini aşılarken, aynı zamanda vatanın kutsal değerleri adına nasıl bedel ödendiğini de anlatmaktadır.

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i ve 27 Mayıs 1980'de hain bir saldırı sonucu şehit olan Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ı rahmet ve minnetle anıyorum.