GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2020 14:04   Güncelleme : 20-11-2020 14:16

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu DEKLARE ETTİ.

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetimince yapılan yanlı ve yanlış işleri masaya yatıran bir toplantı yaptı. Müfettiş Raporlarında da bir çok usulsüzlüğün tespit edildiğini belirten platform, acilen seçim yapılması gerektiğini savundu. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Kayseri Osb’de yapılan yanlış ve usulsüz işler tek tek sinevizyon gösterisiyle basına anlatıldı.

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu DEKLARE ETTİ.

İDDİALAR AYYUKA ÇIKTI!

BİRAN EVVEL OSB’DE SEÇİM OLMALI!

Kemal Koçak Restorantta pandemi kurallarına uygun düzenlenen Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu toplantısında Dönem Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, Tahir Nursaçan yönetiminin yaptığı usulsüz ve yanlış işleri anlattı.

Bir iş için 100 Milyon ( eski parayla 100 Trilyonluk) senetle teminat alınmasını eleştiren, Bekir Okay Kiracıoğlu, OSB’nin Tahir Nursaçan döneminde 200 Milyon TL borca sokulduğunu söyledi.

Kiracıoğlu, “ Tahir Nursaçan göreve geldiğinde OSB’nin kasasında 40 Milyon USD nakit, 50 milyon USD değerinde satışa hazır parsel vardı. Hepsi satıldı. Bir kurum nasıl olurda 6 yılda 200 Milyon TL  borçlu hale gelir” dedi

“ Ortaya çıkan bu kadar usulsüzlük iddiaları üzerine, OSB'NE SAHİP ÇIK PLATFORMU olarak sanayicilerimiz adına açıklama yapmamız elzem haline gelmiştir” diyen Bekir Okay Kiracıoğlu ve OSB'NE SAHİP ÇIK PLATFORMU adına yapılan basın açıklaması aynen şöyle: