GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2021 17:44   Güncelleme : 05-10-2021 17:44

Kayseri Narkotik sentetik uyuşturucu yakaladı

Kayseri Narkotik sentetik uyuşturucu yakaladı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Faaliyetleri


 

01.10.2021 günü Narkotik Şube Müdürlüğümüz Ekiplerince yapılan çalışmalarda (1) şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığının bilgisi alınması üzerine, uyuşturucu madde ticareti delillendirilmiş ve yapılan aramada (3.60) gram sentetik kannabinoid, (0.20) gram metamfetamin ve (1) adet uyuşturucu paketlemek için rulo folyo ele geçirilmiştir. Olaya ilişkin (1) şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılmış, 1 şahıs ise uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmış olup, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınan şahıs tutuklanmıştır.

 

02.10.2021 günü Narkotik Şube Müdürlüğümüz Ekiplerince yapılan çalışmalarda (1) şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığının bilgisi alınması üzerine, uyuşturucu madde ticareti delillendirilmiş ve yapılan aramalarda satışa hazır (4.01) gram metamfetamin ve (1) adet uyuşturucu paketlemek için kullanıldığı değerlendirilen rulo folyo ele geçirilmiştir. Olaya ilişkin (5) şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılmış, (2) şahıs ise uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmış olup, şahıslardan (1)’ i tutuklanmıştır.

 

03.10.2021 günü Narkotik Şube Müdürlüğümüz Ekiplerince yapılan çalışmalarda ilimizde bulanan bir ikamette uyuşturucu madde ticareti yaptığının bilgisi alınması üzerine bahse konu adres tespit edilerek yapılan operasyonda satışa hazır (5) fişek halinde (1.80) gram metamfetamin ve (1) adet uyuşturucu paketlemek için rulo folyo ele geçirilmiştir. Olaya ilişkin yakalanan (3) şahsa uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan işlem yapılmıştır.

 

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğümüzce, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.