GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 16:01   Güncelleme : 10-04-2021 16:01

KAYSERİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadeleye geceden başladı. Vatandaşın rahat edebilmesi için önce ana arterleri açan ekipler, ilçe ve köy yollarını açık tutabilmek için 24 saat mücadele veriyor.

KAYSERİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Kayseri'de gece başlayan kar yağışı karla mücadele ekiplerini alarma geçirdi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla tüm tedbirleri alırken, kentte kırsal mahalleler dahil kapalı yol bulunmuyor. Kırsalda 7 ekip 109 personel 46 araç ile hazır kıta bekletiliyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, daha çok yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışını araç ve ekipmanları ile takip ederken, ekipler tarafından kapalı yol bulunmayan Kayseri’nin, yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına da anında müdahale ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri ise Erciyes Yolu’nda dün saat 21.30’dan itibaren gündüz de süren yoğun yol açma çalışmaları ile yolun kar nedeniyle kapanmasını önlerken, yol güvenliğinin sağlanması için azami gayret gösterdi. Bu kapsamda Erciyes’te karla mücadele ekibi, 1 greyder 5 kar küreme, tuzlama aracı ve 22 personel ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.