GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 17:08   Güncelleme : 28-09-2021 17:08

KAYSERİ JANDARMA OKULLARDA EĞİTİM VERİYOR

KAYSERİ JANDARMA OKULLARDA EĞİTİM VERİYOR

 

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen Türkiye Huzur Güven ve Çocuk Uygulaması kapsamında;

 

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın daha güvenli eğitim-öğretim ortamlarında, suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak maksadıyla 28 Eylül 2021 Salı günü; İlimiz Jandarma Komutanlığı ve bağlı birliklerinin katılımıyla “Huzur Güven ve Çocuk Uygulaması” icra edilmiştir.

 

Faaliyet kapsamında (178) okul kampüsü ve çevresinde bulunan parklar, bahçeler, metruk binalar, tek dal sigara ve uyuşturucu madde kullanımı ve satışı olabilecek yerler devriyelerle kontrol edilmiştir. Eğitim gören öğrencilerimize Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konusunda bilgilendirme yapılmış, Jandarma Çocuk Dergisi ve kalem kutusu hediye edilmiştir.

    Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.