Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 11:53
Advert

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE ERKEKLERE EĞİTİMİ VERİLECEK

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında toplam beş bakanlık ve diyanet işleri başkanlığı tarafından 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimi verilecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 21:15   Güncelleme : 14-09-2022 21:22
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE ERKEKLERE  EĞİTİMİ VERİLECEK

Konuya ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde uygulanmak ve izlenmek üzere Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 yılı Faaliyet Planı hazırlanmış olup, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimlerinin” verilmesi hedeflenmektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede etkinliğin ve farkındalığın arttırılması amacıyla “Kadına El Kal-Ka-Maz” mottosu kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler ile koordinasyon içerisinde ve Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü tarafından emniyet kemeri, cep telefonu, alkollü araç kullanma, yaya önceliği, hız kuralları ve genel trafik konularında Ferpa Çimento A.Ş. İşletmesinde çalışan 110 personele bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.

Ayrıca faaliyet kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik şiddet ile tacizi en aza indirmeyi amaçlayan Kadın Destek Uygulaması (KADES) programı hakkında kadınlarımıza bilgilendirme yapılmıştır."

AdminAdmin

YORUMLAR