GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 11:27   Güncelleme : 16-02-2021 11:27

JADARMA 8 FAİLİ MEÇHUL HIRSIZLIK ZANLISINI YAKALADI

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bağ evlerinde yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili yaptığı çalışmada 8 faili meçhul olayı aydınlattı. 1 şahsı çalıntı mallarla yakalayan Jandarma olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

JADARMA 8 FAİLİ MEÇHUL HIRSIZLIK ZANLISINI YAKALADI

"İlimiz Jandarma Komutanlığınca yürütülen asayiş faaliyetleri kapsamında;

 

İlimiz Melikgazi ve Talas İlçelerinde bağ, bahçe ve tarladan, evden ve inşaattan hırsızlık olaylarının meydana geldiği bilgisinin alınması üzerine, faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüpheli/şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; 12 Şubat 2021 günü Melikgazi İlçesi Güzelköy Mahallesinde olayın şüphelileri oldukları tespit edilen (E.D.) ve (İ.D.) isimli şahıslar 38 XX XXX plakalı araç ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup, ele geçirilen çalıntı malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir.

 

Melikgazi ve Talas İlçe Jandarma Komutanlıkları bölgesinde (6) evden, (1) inşaattan ve (1) bağ, bahçe ve tarladan olmak üzere toplam (8) faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmıştır. 12 Şubat 2021 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (E.D.) isimli şahsın yaşının küçük (15 yaşında) olması nedeniyle adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmış, (İ.D.) isimli şüpheli şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

 

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir."