SİYASET
Giriş Tarihi : 03-07-2021 18:59   Güncelleme : 03-07-2021 19:02

İYİ PARTİLİLER SARIOĞLAN'DA DERT DİNLEDİ!

İYİ PARTİ DÜN TOMARZA’DA BUGÜN SARIOĞLAN’DA ESNAF VE VATANDAŞIN DERDİNİ DİNLEDİ !

İYİ PARTİLİLER SARIOĞLAN'DA DERT DİNLEDİ!

 

 

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, parti yöneticileri ile birlikte Sarıoğlan İlçesine giderek yaklaşık 28 köyün ortak pazarını, Sarıoğlan Pazar yerini ve esnafını ziyaret ettiler. Ardından Palas Beldesine geçen İYİ Parti ekibi,  Palaslı vatandaşların dertlerini, isteklerini dinlediler.

 

İl  Başkanı Ataman’ın ifadesine göre:

 

‘’Birçok ilçemizde gördüğümüz gibi Sarıoğlan'da da pazarcının hali içler acısı. Pazar mallarındaki girdi fiyatlarının artması, pandemi etkisi ve sürekli artan fiyatlar nedeniyle satışların düşmesi pazarcımızın ortak sorunu. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra işsizlik ve yerel meseleler de bölge vatandaşımızın huzurunu kaçıran sebepler arasında. Bir vatandaşımız Sarıoğlan’a bağlı Ömer Hacılı köyünde ikamet ettiğini, aşı olmak için ilçe merkezine gelmek istediğini fakat köye otobüs seferleri kalktığı için eş dosttan rica ederek geldiğini söyledi.

 

Birçok vatandaşımız ise ilçe merkezine 500 metre yakından doğalgaz altyapısının geçmesine karşın ilçeye altyapının bir türlü bağlanmadığını, ilçeye doğalgazın bir an önce gelmesini istediklerini belirttiler.Yine Palaslı hemşehrilerimiz ise arıtma tesisinin olmamasından dolayı kanalizasyon giderinin köye 2 kilometre ileride bittiğini ve köy mezarlığına 50 metre mesafede olan tarlaların ortasına aktığını; sıcakların artmasıyla da köyde yoğun kokunun olması ve bölgede sineklenmenin olduğunu, sinekler yüzünden salgın hastalıkların arttığını, bu durumdan rahatsız olduklarını, buraya bir an önce arıtma tesisinin yapılması gerektiğini söylediler.

 

Ayrıca Palasın hala su sorunun olduğunu, 40 yıla yakındır Bahçecik barajından su beklendiğini, birçok kere söz verilmesine rağmen hala bir çalışmanın yapılmadığını ilettiler.

 

Yeşilhisar’da, İncesu’da ve Tomarza’da olduğu gibi Sarıoğlan'da da vatandaşımız artık iktidarın ekonomiyi ve idareyi yürütemediğini, günden güne durumun kötüye gittiğini, hayatın pahalılaştığını, işsizliğin arttığını artık iktidarın değişmesi gerektiğini söylerek İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e desteklerini ilettiler.