SİYASET
Giriş Tarihi : 31-08-2021 00:48   Güncelleme : 31-08-2021 00:48

İYİ PARTİLİ ATAMAN; SIKIŞINCA HIZLI TREN MÜJDESİ VERİYORSUNUZ

İyi Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin söylemlerine karşılık şu açıklamayı yaptı:

İYİ PARTİLİ ATAMAN; SIKIŞINCA HIZLI TREN MÜJDESİ VERİYORSUNUZ

Sıkışınca hızlı tren müjdesi veriyorsunuz…

Sayın Özhaseki yine hızlı tren müjdesi vermiş ve “Hızlı trende son aşamaya geldik, kredi konusunda sabırla hareket ediyoruz.“  diyor. Sayın HASEKİ, 2014 yılından bugüne kadar başbakanınızdan, bakanlarınıza, bakanlarınızdan milletvekillerinize kadar 14 defa müjde verdiniz. Daha önce de hatırlatmıştım ama bir defa daha size ve hemşerilerimize hatırlatayım da unuttuğumuzu sanmayın ya da unutturduk diye düşünmeyin.

27 NİSAN 2014

Başbakan ERDOĞAN : Anadolu Harikalar Diyarında(!), “Biliyorum, sizler de şimdi Yüksek Hızlı Tren istiyorsunuz. Kayseri-Yerköy Hızlı Tren Projesi ile Kayseri'yi şu anda yapımı devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattına bağlama kararını aldık. Etüt projesi, yatırım programındaydı, yapım projesini de yatırım programına alma talimatını verdim. Bu kadim Selçuklu kentini de Sivas, Ankara, Eskişehir, Konya, Bursa ve İstanbul ile hızlı tren üzerinden birbiriyle buluşturacağız." MÜJDESİNİ vermişti.

25 TEMMUZ 2014

Başbakan ERDOĞAN: Eskişehir’de YHT açılış töreninde, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Kars, Trabzon ve daha nice kenti bu hizmetle buluşturacaklarının” MÜJDESİNİ vermişti.

25 EKİM 2014

Başbakan DAVUTOĞLU:  “Önümüzdeki yıl içerisinde Yerköy-Kayseri Hızlı tren hattı için kazmayı vuracağız.” MÜJDESİNİ vermişti.

11 OCAK 2015

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN;  Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri Hızlı Tren hattının MÜJDESİNİ vermişti.

26 OCAK 2015

AKP Milletvekili Yaşar KARAYEL: “ İlin en önemli projesi olarak gösterdiği Hızlı Ten projesinin Yüksek Planlama Kurulu kararının tamamlandığını ve 2015 yılı içersinde ihalesinin yapılıp temelinin atılacağını, Ankara- Sivas YHT ana hattı bitirilirken eş zamanlı olarak Yerköy- Kayseri hattı tamamlanacak.” MÜJDESİNİ vermişti.

28 OCAK 2017

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN: “ Geçmişte projeler konuşulduğunda dede, 'Ben görür müyüm?' demiyordu. 'Acaba torunum görür mü ?' diyordu. Artık, fikri ortaya koymakla sonucunu görmek arasındaki mesafeler çok çok kısaldı. Dünya bizi gıpta ile izliyor.’’ dedi ve Kayseri en kısa zamanda YHT ile tanışacak MÜJDESİNİ vermişti.

2 NİSAN 2017

Başbakan Binali YILDIRIM: Kayseri mitinginde, “Bu yıl hızlı tren ihalesini yapıyoruz.” MÜJDESİNİ vermişti.

6 OCAK 2018

Başbakan Binali YILDIRIM: “Kayseri-Nevşehir-Konya Hızlı Tren hattının projelerinin yıl içerisinde tamamlanacağını ve yapım içinde planlamanın yapıldığı…’’ MÜJDESİNİ vermişti.

11 OCAK 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ: Kayseri-Ankara arası hızlı tren projesi ile ilgili ‘’Bu proje 3 sene sonra bittiğinde vatandaşımız, Kayseri’de eski gar binasından kolaylıkla trene binip, 1,5 saatte Ankara'da olacak." MÜJDESİNİ vermişti.
 

20 ŞUBAT 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ: YHT ihalesinin 8 Mart’ta yapılacağını, ayrıca 2018 Haziran’ında Kayseri-Antalya tren hattının projelendirileceğini, havaalanı içinde yıl içerisinde inşaatının tamamlanacağı,  MÜJDESİNİ vermişti.

24 ŞUBAT 2018

Başbakan Binali YILDIRIM: AKP 6.ncı olağan İl Kongresinde Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Yollar kısalacak zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. YHT Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak.” MÜJDESİNİ vermişti.

23 MART 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ: TRT HABER’de “En geç 3 yılda YHT inşaatı bitecek.” MÜJDESİNİ vermişti.

19 EKİM 2019

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: Toplu açılış töreninde, “Hızlı trenin proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. İhalesini yaparak adımı atacağız.” MÜJDESİNİ vermişti.

24 EKİM 2020

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN:  AKP il kongresinde, “Yerköy - Kayseri hızlı tren hattını en kısa sürede yatırım planına alıyoruz.” MÜJDESİNİ vermişti.

 

21 KASIM 2020

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU: "Kayseri'yi hızlı demir yolu ile tanıştıracağız. Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasına tren hattı inşa edeceğiz." MÜJDESİNİ vermişti.

 

Bunlar bizim şehrimize verilen sadece YHT ile ilgili müjdeler(!), daha birçok müjde verdiniz şehrimize bugüne kadar gerçekleş(e)meyen…

Hatırlatmak istedim…