SİYASET
Giriş Tarihi : 27-06-2021 14:40   Güncelleme : 27-06-2021 14:40

İYİ Parti’den Tomarza Çıkarması

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Develi İlçe Başkanı Emir Ali Özçakır ve parti yöneticileri ile birlikte Tomarza İlçe Başkanı Ümit Koçoğlu'nu ve ilçe yönetimini Tomarza İlçe Başkanlığında ziyaret etti.

İYİ Parti’den Tomarza Çıkarması

 

 

İYİ Parti ekibi ziyaretlerinde Tomarza'dan İYİ Parti’ye katılan  yeni üyelerine rozetlerini taktı.

Ziyaretin ardından İl Başkanı Sebati Ataman, Tomarza İlçe Başkanı Ümit Koçoğlu ve parti yöneticileri ile birlikte Tomarza esnafını ve vatandaşları gezerek dertlerini, sıkıntılarını dinledi.

Gezinin detaylarına göre Tomarza esnafı , hayat pahalılığından ve günden güne düşen alım gücünden dert yandı. Bir esnaf geçen yıla göre satışlarının %60 azaldığını, boya işi yapan bir esnaf ise 5 ayda sadece 3 iş alabildiğini söyledi. Çiftçi mazot ve gübre fiyatlarından, hayvancı yem, arpa ve saman fiyatlarından, kasap et fiyatlarından, bakkal ise yüksek vergilerden dert yandı. 30’un üzerinde esnafı gezen ve dertlerini dinleyen Başkan Ataman birkaç esnaf dışında hiçbir esnafın durumunun iyi olmadığını aktardı.

Ekonomi başta olmak üzere bir çok konuda rahatsızlıklarını dile getiren Tomarzalı esnaf ve vatandaşlar mevcut hükümetin artık devleti ve ekonomiyi yürütemediğini,  değişim vaktinin geldiğini belirterek sahada İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e yönelik desteklerini ifade ettiler.