GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2021 16:49   Güncelleme : 01-08-2021 16:49

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, YANGIN BÖLGESİNDE!

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde orman yangın bölgesinde incelemede bulundu. Bölge halkını dinleyen Ataman şu açıklamayı yaptı:

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, YANGIN BÖLGESİNDE!

''Yahyalı İlçe Başkanımız Sn.Abdullah YILMAZ ve partililerimizle birlikte Yahyalı Ulupınar köyünde çıkan orman yangınların olduğu bölgeye giderek yanan ormanlık arazileri yerinde inceledik.Gördüğümüz içler acısı tablo karşısında zarardan etkilenen köy halkına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Vatandaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre bölgenin orman ve milli park bölgesi olmasına ve itfaiye merkezinin ilçeye 80 km uzaklıkta olmasına rağmen yeterli sayıda itfaiyenin bölgeye gelmemesi ve gelenlerinde gecikmeleri nedeniyle yangının şiddetlendiğini ; köy halkının ormandan kozalak, çalı çırpı toplamasını engellemek için orman içi yollarının kapatılmasıyla da müdahalelerin geciktiği ve hasarın büyümesine neden olduğu söylendi.Bölgede çıkan 4.yangın olmasına karşın yetkililerin hala önleyici tedbirler almadıkları belirtildi.

Yahyalı gibi ülkemizin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları sebebiyle milletimize geçmiş olsun diyor; canla başla, fedakarca mücadele eden ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.''