EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-10-2021 17:17   Güncelleme : 20-10-2021 17:17

İMAM HATİPLİLERDEN ENGELSİZ ETKİNLİK

Şehit Mehmet Polat İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından, “Engelsiz Etkinlik” projesi kapsamında İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu ziyaret edildi.

İMAM HATİPLİLERDEN ENGELSİZ ETKİNLİK

Görme Engelliler Milli Takım Antrenörü ve beden eğitimi öğretmeni Niyazi METİN tarafından yürütülen projenin ilk gezisinde, okul müdürü Atilla ÖZMERCAN, okul öğretmenlerinden Fatma Zehra BIÇAKER, Fatma KAYA ve okul aile birliği başkanı Esra YILDIRIM öğrencileri yalnız bırakmadılar.

Özel eğitim öğretmeni Cezmi EŞELİOĞLU tarafından misafir öğrencilere, “özel eğitim” ile ilgili bilgiler verildi ve kurum tanıtımı yapıldı. Proje kapsamında misafir öğrenciler, el sanatları öğretmenleri Serap CENGİZ ve Tuğba GÖKTEPE tarafından el sanatları atölyesinde, Güzellik ve Saç Bakım Öğretmeni Mehtap Sare DURSUN tarafından güzellik ve saç bakım atölyesinde ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Hüseyin BOZLAK tarafından yiyecek içecek atölyesinde derse katıldılar ve hünerlerini gösterdiler. İlk defa bir özel eğitim okuluna geldiklerini söyleyen öğrenciler memnuniyetlerini ifade ettiler. Müzik öğretmenleri Hakan BAYRAM ve Turgut TEKDEMİR eşliğinde okul bahçesinde icra edilen müzikli eğlence programında öğrencilerin oldukça eğlendikleri görüldü. Geziye eşlik eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AKPINAR ve Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı KAYA, Okul Müdürü Atilla ÖZMERCAN tarafından hediye edilen fidan dikimine eşlik ettiler. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Osman MORSÜNBÜL, projeden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür eden Atilla ÖZMERCAN, en kısa zamanda özel öğrencileri okullarında misafir etmek istediğini söyledi. Tekrar gelmek istediklerini söyleyen öğrenciler mutlu bir şekilde kurumdan ayrıldılar.