GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:00   Güncelleme : 18-03-2021 13:00

İDEAL EĞİTİM KOLEJİNDE ANLAMLI KUTLAMA

Kayseri’de faaliyet gösteren İdeal Eğitim Koleji öğrencilerinden örnek çalışma.

İDEAL EĞİTİM KOLEJİNDE ANLAMLI KUTLAMA


Çanakkale’nin İsimsiz Kahramanları isimli kitabı seslendiren okulun 5. Sınıf öğrencileri görme engelli arkadaşlarının da bu eşsiz zaferin coşkusunu kendileriyle birlikte yaşaması için onlara armağan ettiklerini belirttiler. 
Kitap içindeki her bir kahramanın hikayesinin bir öğrenci tarafından okunarak ses kayıtlarının oluşturulduğu projede, öğrenciler Çanakkale ruhunu gelecek nesillere aktarmanın bir vatan borcu olduğunu ve bu çalışmayla da buna katkı sunmak istediklerini söylediler.
Okul Müdürü Murat ÖZTEMUR, çalışmayla ilgili olarak 192 sayfalık eseri seslendirerek görme engelliler için bir fayda ve farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını, bunun da bu eşsiz zaferin yıl dönümüne denk gelmesinin projenin anlam ve önemini daha da ön plana çıkardığını söyleyerek, çalışmanın tamamının İdeal Eğitim Koleji internet sayfasından herkese açık olacak şekilde yayınlandığını belirtti.

Bu çalışmayla birlikte okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından Kayseri Milli Mücadele Müzesi’nde hazırlanan Çanakkale Türküsü için çekilen klip ise izleyenleri duygulandırdı. “İşte Çanakkale ruhu, işte örnek çalışma” diyen öğrenci velileri Çanakkale Türküsü’nü dinlerken göz yaşlarına hakim olamadı.