EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-01-2021 21:32   Güncelleme : 01-01-2021 22:13

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ VE EĞİTİMLERİ İÇİN!

Sarız’ın Avşar Obası Mahallesi, Gerdek Mağara köyünde çekmeyen internet kar yağışıyla birlikte büyük bir sorun oldu. Yetkililere seslerini duyuramayan köylüler çareyi dağın tepesine kurdukları barakada buldular. Yetkililere seslenen Muhtar Yusuf Mağara, “ Lütfen artık sesimizi duyun” dedi

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ VE EĞİTİMLERİ İÇİN!

İNTERNET ÇEKMEYEN KÖYDE, ÇARE; DAĞDAKİ BARAKA OLDU!

 

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ VE EĞİTİMLERİ İÇİN!

Pandemi nedeniyle yüzyüze eğitime verilen ara ve kış şartları Kayseri’nin Sarız İlçesine bağlı köylerde büyük sorun oluşturdu.

Bu köylerden Avşar Obası Mahallesi olarakta geçen Gerdek Mağara’da, çekmeyen internet muhtar ve köylüleri harekete geçirdi.

Köydeki öğrencilerin, çocuklarının dersten geri kalmaması için harekete geçen köylüler, Gerdek Mağara köyü yakınındaki dağın tepesine bir baraka inşaa ettiler. İçerisine soba kuran muhtar ve köylüler ağır kış şartlarında çocukların eğitimlerini gerçekleştirmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar; Ancak nereye kadar?

Gerdek Mağara Köyü Muhtarı Yusuf Mağara yetkililere seslenerek; “ Lütfen artık sesimizi duyun. Biz evlatlarımız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz; Ancak çekmeyen internet dolayısıyla dağın başına baraka kurduk. Şartlar çok kötü. Yetkililerin bizim sesimizi duymasını istiyoruz” dedi