GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2020 16:36   Güncelleme : 13-11-2020 16:36

Hayırseverlerimizden Sağlık Alanında Bir Yatırım Daha

Valimiz Şehmus Günaydın, Melikgazi ilçesi Tınaztepe Mahallesine yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin yapımını üstelenen hayırseverlerimiz Ahmet Sarıalp ve Sela-hattin Sarıalp ile protokol imzaladı.

Hayırseverlerimizden Sağlık Alanında Bir Yatırım Daha

 

 

 

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Günaydın, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile hayırseverlerimiz Ahmet Sarıalp ve Selahattin Sarıalp katıldı.

 

Vali Günaydın imza töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri’de hayırseverlerimizin ha-yatın her alanında çok önemli yatırım ve tesislere imza attığını ifade ederek, bu da-yanışma ruhu ile Kayserili hemşerilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda kaliteli hiz-metler verdiklerini belirtti.

 

Sağlık alanında son zamanlarda Ülkemizde ve ilimizde çok önemli yatırımlar yapıldı-ğını belirten Vali Günaydın, “ Yapılan bu yatırımlar sayesinde de vatandaşlarımızın kaliteli ve iyi bir sağlık hizmeti alabilmesi için de önemli çalışmalar yapıldı. Sağlık alanında dünyaya örnek gösterilen ülkelerden biri olduk.” diye konuştu.

 

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu yaptığı konuşmada, yüz yıllardır Kay-seri’de hayırsever kültürünün olduğunu ifade ederek, “ Tınaztepe mahallesinde bu-lunan alanın imar tadilatı yapılarak bütün işlemleri yapıldı. Sağlık tesisinin açılışının en kısa sürede yapacağız. Başta Valimiz Şehmus Günaydın ve hayırseverlerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

 

Hayırseverimiz Ahmet Sarıalp ise Aile Sağlığı Merkezinin yapımının tamamlandıktan sonra bir de cami yapmak istediklerini ifade ederek, “Bu projenin yapımında emeği geçen başta Valimiz Şehmus Günaydın olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Günaydın, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancı-oğlu, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile hayırseverlerimiz Ahmet Sarıalp ve Sela-hattin Sarıalp Aile Sağlığı Merkezi'nin yapımına ilişkin protokolü imzaladılar.