GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2020 12:42   Güncelleme : 08-11-2020 12:54

HAYIRSEVER DR. SAMİ İPEK DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, korona virüsten dolayı hayatını kaybeden Melikgazi Belediyesi önceki dönem başkanlarından hayırsever Dr. Sami İpek'in cenazesine katıldı. 

HAYIRSEVER DR. SAMİ İPEK DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Cenaze törenine katılarak bir açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Bir süredir virüs dolayısıyla tedavi gören Dr. Sami İpek korona virüse yenik düşerek, 73 yaşında hayatını kaybetti. Bugün kendisini Hulusi Akar Cami'de kıldığımız cenaze namazı ile son yolculuğuna uğradık. Rabbim mekanını Cennet eylesin. Rahmetli Sami Abi ile Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyemize ait olan arsa üzerine Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’ni yapmıştık. 13 Kasım Cuma günü açılışını yapacaktık; ancak ömrü yetmedi. Ama inşallah adı da hatıralarıda bu merkezde yaşayacak. Onu hiç unutmayacağız. Onun gerire bıraktığı bu güzel hayır eserinden bir sürü insan yararlanacak, eğitim görecek. Allah ondan razı olsun. Dualarımız her zaman rahmetli Sami Abi ile olacak. Rabbim cennetiyle müjdelesin. Ailesinin, sevenlerinin ve şehrimizin başı sağolsun." dedi.

Esentepe Mahallesinde Dr. Sami İpek ve Melikgazi Belediyesi ile yapılan Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin açılışı 13 Kasım Cuma günü saat 13.00'te yapılacak.