GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 16:01

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDAN KONYA STK LARINA ZİYARET

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDAN KONYA STK  LARINA ZİYARET

 

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği yöneticileri Konya Sivil Toplum Platformunu ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

 Başkan Ahmet Taş, Bem Bir-sen Şube Başkanı Mehmet Karakaş ve Yazarlar Birliği Şube Başkanı Mehmet Hüsrevoğlu'ndan oluşan Gönüllü Kuruluşlar heyeti 14 Mayıs Cumartesi sabah erken vakitte yola çıkarak Konya'ya ulaştı.

Öğleden önceki programda Konya'nın tarihi ve kültür değerlerinden Mevlana Müzesi, Kapı Cami,  Aziziye Camii,  Piri Paşa Camii,  Alaaddin Camii ve tepesini ziyaret eden Gönüllü kuruluşlar heyeti öğleden sonra Konya STK Platformu Üyeleriyle bir araya geldi.

Konya STK Platformu başkanı Profesör Dr. Önder Kutlu, Sami Sorgun, Muhsin Görgülügil ve Ziya Ercan’ın hazır bulunduğu görüşmede, Korona sürecinden beri yüz yüze görüşülmediği için hasret giderildi, birlikte muhabbet edilip Konya STK platformunun yeni binası gezildi, hayırlı olsun dilekleri bildirildi.

 iki kardeş şehrin kardeş STK platformlarının kardeşlik ortamında geçen muhabbetin hakim olduğu görüşmede 

- Sivil toplum hükümet

- Sivil toplum Valiler ve Bürokratlar 

- Sivil toplum Belediyeler ve Üniversiteler 

- Sivil toplum Medya ve Siyasetçiler

- İllerde yürütülmeye çalışılan küçük Millet Meclisi çalışmaları

- Son zamanlarda çalıştırılmayan il ve ilçe insan hakları kurulları 

- Sivil toplum ve sığınmacı muhacir ilişkilerinde Valilik ve Göç İdareleri  ile ilgili ilişkiler

Konularında istişarelerde bulunuldu. Tespit ve kaygılar da, ortak görüşlerin hakim olduğu kanaatine varıldı.

Kayseri ekibinin ev sahipliğinden, Konya ekibinin ziyaretten oldukça memnun kaldığı Konya ziyareti sonrası, gelecekteki çalışmalar için hayır başarı ve Yardımlaşma dilekleri sonrası Kayseri ekibi Konya'dan ayrılarak  Aksaray’a uğrayıp Somuncu baba Türbe ve Camii ziyaretinden sonra  Kayseri'ye döndüler.

 

Ahmet ŞanAhmet Şan