GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2021 14:34   Güncelleme : 07-06-2021 14:34

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR 3 AY SONRA TOPLANDI

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarına bağlı sivil toplum kuruluşları, Corona tedbirleri sebebiyle 3 aydan bu yana yapamadığı istişare toplantısını 5 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi.

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR 3 AY SONRA TOPLANDI

 

 

 

Corona tedbirlerine uygun olarak yapılan toplantı, Verenel Derneği ve Safa Vakfı'nın ev sahipliğinde Öğretmenevi nde yapıldı.

Toplantının açılışını yapan Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş katılımcılara teşekkür ederken ev sahipliği için Verenel Derneği ve Safa Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Ramazan ayı boyunca Gönüllü Kültür Kuruluşları ve bağlı kurumların faaliyetleri hakkında bilgiler veren Taş, Ramazan ayında İsrail’in Kudüs, Mescidi Aksa ve Gazze'de yaptığı insanlık dışı saldırılara karşı Kayseri'den verilen tepkiler hakkında açıklamalarda bulunarak destek olan kurumlara ve Kayseri halkına teşekkür etti.

Toplantıda Safa Vakfı yönetim kurulu başkanı İbrahim Şimşek bir konuşma yaparak, Safa Vakfı ve bağlı kuruluşlarının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Her zaman Gönüllü Kültür Kuruluşlar ve bağlı kuruluşlarda İşbirliği ve dayanışma içinde olacaklarını bildirdi.

Toplantının son bölümünde Kurum temsilcileri, Kurumlarının duyuru ve temennilerini dile getirdiler. 2 saat kadar süren Gönüllü Kültür Kuruluşları Haziran ayı istişare toplantısı Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkan Yardımcısı ve Diyanet-sen Şube başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu’ nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Dua ile sona erdi