TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 30-01-2021 13:32   Güncelleme : 30-01-2021 13:46

EVİNİZİ YAKIT HARCAMADAN 2-3 DERECE ISITABİLİRSİNİZ!

Mucit Cengiz Çetin, özellikle artan yakıt fiyatları karşısında konut veya işyerli camlarının köpük naylon ile kaplatılmasının içerdeki ısıyı en az 2-3 derece artırabileceğini tespit etti. Bu konuda özellikle kırsal kesimde yaşanan sorunların bire bir çözüleceğini kaydeden Mucit Çetin " bu uygulama ile yakıt tasarrufu sağlayabilir. her hangi bir ücret harcamadan ortam sıcaklığını 2-3 derece artırabilirsiniz. Bu çok önemli bir şey" dedi

EVİNİZİ YAKIT HARCAMADAN 2-3 DERECE ISITABİLİRSİNİZ!

Buluşlarıyla insanlığa hizmet eden Balıkesirli Mucit, Elektronik Mühendisi Cengiz Çetin, ev veya ortam sıcaklığını hiç bir yakıt masrafı yapmadan, en azn 2-3 derece ısıtabilecek bir yöntem keşfetti.

Halk arasında köpük naylon diye bilinen naylonun camlara kaplanmasıyla dışarıdan gelen ışığın baloncuk yansımalarıyla artarak ev ortamına ısı sağlayacaını kaydeden Mucit Cengiz Çetin şunları söyledi:

"ISITMA TEKNİĞİ. DOĞAL GAZ ÜCRETİNİN  YÜKSEK ORANDA GELMEMESİ İÇİN EVİN SICAKLIĞINI 2- 3 DERECE ARTTIRAN BİR BULUŞUMU VEYA YÖNTEMİMİ SİZLERE VERİYORUM. BALONLU NAYLONU RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ PENCERE CAMLARINA TAKINIZ. NAYLONDA BULUNAN MİNİK HAVA KABARCIKLARI GELEN IŞINI 2-3 DERECE DAHA ISITARAK EVİNİZE GİRMESİNİ SAĞLAR. BU BÜYÜK ORANDA TASARRUF DEMEKTİR"

Cengiz Çetin "Ekonomik sıkıntı çektiğimiz şu kış günlerinde enerjiden doğal tasarruf. Pencereye gelen ışığı 2 -3 derece daha ısıtıp öyle içeriye veren teknik. Teknik çok basit yapacağımız iş hava baloncuklu naylonu şekilde görüldüğü gibi cama yapıştırmak olacaktır. Bunun ne kadar faydalı bir yöntem oluğunu hep birlikte göreceğiz" diye konuştu