KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-02-2021 14:27   Güncelleme : 16-02-2021 14:27

ERCİYES, YABANCI GAZETECİLERİ AĞIRLADI

 Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen 40 gazeteci, blogger ve televizyoncuyu ağırladı.  

ERCİYES, YABANCI GAZETECİLERİ AĞIRLADI

 

Erciyes AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, uluslararası standartlarda kış sporları ve turizm merkezi haline gelen Erciyes, dünyada bilinen bir destinasyon olarak ön plana çıkmaya devam ediyor.

Bu çerçevede Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve Kayseri Erciyes AŞ iş birliği ile son üç haftada farklı gruplar halinde Polonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Ukrayna, İran gibi ülkelerden Kayseri'ye gelen gazeteci, blogger ve televizyonculara Erciyes Kayak Merkezi tanıtıldı.

Bölgenin sahip olduğu turistik ve kültürel zenginlikleri keşfeden yabancı gazeteciler, Erciyes Kayak Merkezi'nde son teknoloji ile donatılmış mekanik tesisleri, Alpler standardındaki pistleri deneyimledi.

Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı da geniş bir sunum yaparak Erciyes'in sahip olduğu imkanları anlattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cıngı, Erciyes'in dünyada kış turizmi sektöründe önemli bir bilinirlik seviyesine ulaştığını, kış turizmi dendiği zaman artık Türkiye'de Erciyes'in ön plana çıktığını aktardı.

Erciyes AŞ olarak tanıtım faaliyetlerini her platformda sürdürdüklerini belirten Cıngı, şunları kaydetti:

"Erciyes'in ve Kayseri'nin turizm potansiyelini anlatarak şehrimize daha fazla ülkeden daha çok turist getirmek için de global organizasyonlara iştirak ediyor, fuarlarda tanıtımlarda bulunuyoruz. Yerli ve yabancı çok farklı çevrelere sunumlar yaparak potansiyelimizi büyütmeye çalışıyoruz. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının girişimleri ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen gazeteci, televizyoncu, bloggera da Erciyes'i tanıtma imkanımız oldu. Yabancı gazeteciler ülkelerine gittiklerinde bölgemizde deneyimlerini kaleme alacaklar, okurları ile paylaşacaklar. Gazetecilerin yazıları yeni turistlerin de bölgemize yönlenmelerine vesile olacak. Bu yönde gayretlerimiz devam edecek. Turizm Geliştirme Ajansı ailesine bu iş birliği için teşekkür ediyoruz."