GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2021 10:48   Güncelleme : 22-05-2021 10:58

ERCİYES TEKİR'DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Erciyes Dağı Tekir Yaylası mevkiinde bir şahsı uyuşturucu madde ile yakaladı, tahkikat sonucu Tomarza'da sürdürülen operasyonun kapsamı genişletildi. Operasyonla ilgili jandarma şu bilgileri verdi.

ERCİYES TEKİR'DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

İlimiz genelinde Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahısların tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;

Kayseri-Develi yolu Erciyes Tekir Yaylası Mevkiinde (A.A) isimli şahsın üzerinde ve aracında yapılan arama sonucunda (5) gr. uyuşturucu madde (metamfetamin) ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıs ile ilgili adli tahkikata başlanılmıştır.

Kayseri Tomarza İlçesi Emiruşağı Mahallesinde evde uyuşturucu kullandıkları tespit edilen (E.K.), (B.S.), (A.K.), (A.Y.) ve (F.S.) isimli şahısların uyuşturucu kullandıkları evde ve üzerlerinde yapılan arama sonucunda (20) gr. uyuşturucu madde (metamfetamin) ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıslar ile ilgili adli tahkikata başlanılmıştır.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.