GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 22:52   Güncelleme : 22-04-2021 23:03

ELEKTRİK KESİLİRSE KRİPTO PARA ÇÖKER DEMİŞTİ!

Kripto paranın elektrikle direk ilişkisi olduğunu bir senedir dile getiren Elektronik Mühendisi, Mucit Cengiz Çetin'in öngörüsü Çin'den gelen duyumlarla da doğrulandı. Hatta İran bu konuda geri adım atarken, Çin'in ise kısa süreli elektrik kesintileri nedeniyle büyük güçlükler yaşadığı konuşulup haber yapılmaya başlandı.

ELEKTRİK KESİLİRSE KRİPTO PARA ÇÖKER DEMİŞTİ!

İşte bu konuyla ilgili Google düşen bazı haber başlıkları:

Bitcoin toparlanmaya çalışıyor - Ekonomi haberleri

https://www.sozcu.com.tr › Ekonomi

  1.  

4 gün önce — Dünyanın en yaygın işlem gören kripto para birimi Bitcoin dün yüzde 14 ... CEO'su Luke Sully, insanların “Çin'de elektrik kesintisi hakkında yer alan ... önüne seriyor; Bitcoin ağının bir merkezi olmasa da madenciliğin var.

 

'Bitcoin'deki düşüşü Çin'deki elektrik kesintisi tetiklemiş olabilir'

https://www.gazeteduvar.com.tr › EKONOMİ

  1.  

4 gün önce — Kripto para birimlerinin çoğunda yaşanan ani değer kaybının sebepleri ... Uzmanlar: Bitcoin'deki düşüşü Çin'deki elektrik kesintisi tetiklemiş olabilir ... bir zayıflığı ortaya çıkarıyor: Bitcoin ağının merkezi olmamasına rağmen, .

Karanlığa gömülen İran, Bitcoin madenciliğini suçluyor - Son ...

https://www.sozcu.com.tr › Dünya

  1.  

17 Oca 2021 — Büyük çapta yaşanan elektrik kesintileri İran'ı kötü etkiledi. ... ve Çin-İran ortaklığıyla işletilen büyük bir siber para birimi merkezini kapattığını duyurdu. ... Tahran'da kripto para birimiyle ilgili araştırmalar yapan Ziya Sadr, ...