GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 23:46   Güncelleme : 22-04-2021 23:46

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI BAŞMISIRLI’NIN  23 NİSAN MESAJI

Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI BAŞMISIRLI’NIN  23 NİSAN MESAJI

İl Başkanı Başmısırlı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milli birlik ve iradenin temsil edildiği Gazi Meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışın 101 yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her ne kadar pandemi koşullarında eskisi kadar coşkulu bir şekilde kutlayamasakta bu özel ve anlamlı günü millet olarak büyük bir gururla yaşamaktayız. Tarihte 23 Nisan, milletimizin topyekün bir mücadele ile birlikte çaba, inanç ve azmi sonucunda kurtuluşa ererek bağımsızlığımızı kazanmasının, dirilişimizin temsilidir. Askeriyle, öğrencisiyle, genciyle, çocuğuyla, kadınıyla erkeğiyle gözünü kırpmadan bu ülke için fedakar olan halka, 101 yıl önce TBMM’yi açarak egemenliği halka veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk; geleceği iyi okuyan öngörülü bir lider olarak geleceğimizi çocuklarda görüp bu özel ve anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Pandemi nedeniyle yaşadığımız bu zor günlerde bizlere düşen bütün olumsuzluklara rağmen, çocuklarımızın ulusal egemenlik milli birlik, beraberlik, demokrasi ve bağımsızlık bilincine sahip çıkacak şekilde yetişmesini sağlamaktır.

 

Geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en samimi duygularımla kutlar, gazi meclisimizin kuruluşunda görev alan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurucu meclis üyelerini saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.