GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 11:49   Güncelleme : 10-02-2021 11:49

DAHA FAZLA ACI VERMEDEN KALDIRILSIN

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet TAŞ, İstanbul Sözleşmesinin topluma zararlarından bahsetti. 9 yılında İstanbul Sözleşmesinin bir kez daha kaldırılmasını talep eden Taş basın açıklamasında şunları söyledi:

DAHA FAZLA ACI VERMEDEN KALDIRILSIN

 

"Bugün oy veren milletvekillerinin Grup baskısı ile kabul ettik dediği, ne için evet dediğimi bilmedim oy verdiğime pişmanım, Şimdi olsa oy vermem dediği İSTANBUL Sözleşmesi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 9. yıl dönümüdür.

9 yıl önce bugün iktidar ve muhalefet Milletvekillerinin birlikte onayladığı, milletin vekili yerine grubunun vekili anlayışı ile kabul edilen, Millete karşı uygulamak için çıkarılan ama iktidarın sahibi millete bilgi dahi verilme zahmetine katlanılmadan yangından mal kaçırırcasına, tartışılıp istişaresi yapılmadan milletvekillerine kabul ettirilen bir sözleşmedir İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Konuyu meclis gündemine getiren iktidarın milletin değerleri yerine Avrupa Birliği'nin dayatmacı değerlerini öne alarak onlara karşı meşruiyet kazanma, ama! Sonunun milletimize neye mal olacağı ön görülemeden Meclis'te kabul ettirilen sözleşmedir İSTANBUL SÖZLEŞMESİ.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından ona bağlı olarak çıkarılan 6284 sayılı kanun, LGBT dernekleri kadının tek taraflı beyanı ile kocanın evden uzaklaştırılması, kadınları koruma amaçlı kadın sığınma evi açılırken, erkeğin sokakta bırakılması İstanbul Sözleşmesi'nin topluma verdiği zararlardan sadece birkaç tanesi dir .

Sözleşmenin millete haber verilmeden Milletin Meclisinde kabul ettirilmesinden bugüne ülkemizde Eşcinsellik eğitimi, LGBT Dernek otel ve kulüplerinin sayısı, Terör, Fuhuş, organ mafyasına mekân olarak kullanılan ama denetlemesi yapılamayan günlük ve saatlik kiralık ev sayısın da hızlı bir artış olmuştur.

Yine bu dönemde Nikâhsız birlikte yaşama, gençlerin evlilikten uzaklaşması, evlilik ve çocuk doğum oranında hızlı bir düşüş, kadın cinayetlerinde ise hızlı bir artış yaşanmıştır.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği olarak;

Sonucu hesap edilemeden ve millete bilgi verilmeden TBMM'de kabul edilen ve bugüne kadar insanımıza ve toplum hayatımıza büyük zararlar açan İSTANBUL Sözleşmesi’nin!

Sivil toplum kurumları, Siyasetçiler ve Din Otoritelerinin de katılacağı Çalıştaylarda tartışılarak ya tamamen kaldırılması, değilse Toplum ve İnanç değerlerimize uymayan maddelerden arındırılması için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni göreve çağırıyoruz"