DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-12-2020 21:19   Güncelleme : 21-12-2020 17:39

( Covid-19) MÜHENDİSTEN ŞOK İDDİA; DÜNYA BÜYÜK TEHLİKEDE

Balıkesirli Elektronik Mühendisi Cengiz Çetin, Koronavirüs ile ilgili şok bir öngörüde daha bulundu. Daha önce Koronavirüs’ün bilimsel bir deney sonucu olduğunu belirten Mühendis Çetin, şimdide mutasyon ile ilgili “Sinek” filmindeki senaryoyu örnek gösterdi. #mutasyon

( Covid-19) MÜHENDİSTEN ŞOK İDDİA; DÜNYA BÜYÜK TEHLİKEDE


Daha önce virüsün ışınlama deneyinde yapılan hata sonucu yayılmış olabileceği öngörüsünde bulunan Cengiz Çetin son olarak İngiltere de görülen yüzde yetmiş tehlikeli mutasyona uğramış virüs olayından sonra  şu öngörüyü ortaya attı.
Işınlama deneyi esnasında virüsün tek başına değil de başka bir organizma ile yayılmış olabileceğini kaydeden Cengiz Çetin; “ Deney esnasında, ortamda bulunan bir başka virüs veya organizma yaşadığımız Dünya ve canlılar için canavar yaratmış olabilir. Bununda mutasyonla yayılarak dünyaya daha tehlikeli bir durum oluşturabileceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.


  Örnek olarak 1986 yılında çekilmiş “Sinek” bilim kurgu filmini gösteren Mühendis Cengiz Çetin; “ Sinek filminde olay şöyle gerçekleşiyordu. Işınlama cihazı geliştiren bir mühendis kendisini ışınladığı esnada odaya bir sinek giriyor. Ve diğer ışınlama odasına sinek ile  birlikte gidiyor ve sineğin genleri mühendisin vücuduna girip şekil almaya başlıyor. Mühendisin vücudundan sineği andıran tüyler çıkmaya başlıyor ve gittikçe kanat çıkmaya ve yaratığa dönüşmeye başlıyor. Ve sonunda Mühendisi öldürmek zorunda kalıyorlar. Film kısaca böyleydi.” dedi
     Bu ışınlama testinde de, deneyinde de bu şekilde bir çalışma yapılmış olabileceği görüşünü ve öngörüsünü savunan Mühendis Çetin; “Işınlama yapılan odadan virüs mikrobuyla beraber başka bir bakteri bulunmuş ise bu ikisinin birleşiminden oluşan bir yaratık ışınlanmış olabilir. Ve bu yaratık mutasyonla ortaya çıkacak olabilir. Bu sonuçta İngiltere’de çıkmaya başladı. Kabak tohumuyla karpuz tohumunun genleriyle oynayan, kabak karpuzu oluşturulduğunu duymuşunuzdur. Virüsün de başka bir yaratığın üçüncü bir yaratık oluşturabileceği çok mantıklı bir olaydır” diye konuştu.
Tehlikenin ne denli büyük olduğuna işaret eden Mühendis Cengiz Çetin, 2020 yılı şubat ayında Koronavirüs’ün yani Covid-19 salgınının bir deney hatası sonucu ortaya çıktığını iddia etmiş ve tezine dünya ülkelerinden bir çok bilim adamı destek vermişti.

#mutasyon