GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 00:08   Güncelleme : 19-05-2021 00:08

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Albayrak, 19 Mayıs'ı kutladı

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Albayrak, 19 Mayıs'ı kutladı

Mustafa Kemal'den Denize; Cumhuriyetin en Mahir, devrimci evlatları, genç kardeşlerim! 

 

Biz biriz, 

Birlikten gelecek doğuran, hayata karşı umutlu ve kararlı adımlarla yarınları ilmek ilmek örecek iradeyi büyüten yetiştireniz.

 

Tam umutların tükendiği bir dönemde, tarih sahnesine çıkan, halkı ve bağımsızlığı için mücadele etmekten gram imtina duymadan, ömrünü milletine adayan; sarışın mavi gözlü bir gencin sevdasının mirasçısıyız. 

 

"Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” şiarıyla mücadeleyi ören Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, bizim için bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı, karanlığın bitişinin simgesi olmuştur.

 

Bu hareket ile mazlum milletlere ışık olmakla birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmüş; esaret altında var olunamayacağını ve vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

 

Bugün vazgeçilmez güç kaynağımız halkımızın iradesidir, inancıdır. Bunun yaşatılması için her yurttaşa ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği biz gençlere büyük görevler düşmektedir. 

Bugün iktidar rejimi üniversitelerde, sokaklarda, iş yerlerinde, sosyal medyada irademizi ipotek altına almak suretiyle çeşitli mobbingler ile bizleri pasifize etmek isterken; düşünce ve ifade özgürlüğümüz elimizden alınırken bizler aynı dik duruş ve tavır ile tüm baskı ve dayatmalara karşı omuz omuza mücadele vereceğiz.

 

Ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarında yükseltecek olan biz gençler; demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni tüm kurumları ile dimdik ayakta tutacağız.

 

Bu ülkenin kurucu değerlerine aşağılıkça konuşan Fesli Kadir’i sahiplenenlere karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıyız. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

 

Genciz biz! İşsiz, burssuz ve yurtsuz… Geleceğimizi karanlığa sürmek isteyenlerden geri alacağımıza ve gereğini yapacağımıza Ant içeriz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.