GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2021 18:53   Güncelleme : 23-03-2021 18:59

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN SARIOĞLAN AK PARTİYE TEPKİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Gençlik Kolları Sekreteri Mehtap Yıldırım , Ak Parti Sarıoğlan Gençlik Kolları başkanının açıklamalarına şu sözlerle tepki gösterdi:

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN SARIOĞLAN AK PARTİYE TEPKİ!

AKP Sarıoğlan İlçe Gençlik Kolu başkanına cevaben,

 

AKP Sarıoğlan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Ünsal Türk Başkan isimli Twitter kullanıcısının, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin,’ "AKP Ankara Sözleşmesi adı altında Tarikat-Cemaatlerle sözleşme için hazırlık yapıyor" şeklinde yaptığı  paylaşımın altına, “Hilafeti ilan etmek bu ülkenin kurtuluşu demektir sen ne konuşuyorsun ya atan belli değil ya Türk değilsin” yorumunda bulunmuş. 

Hilafet çağrıları yaparken yeni neferlerini sosyal medya mecralarından elde etmeye çalışmak ile kendileriyle çelişiyorlar. Cehalet, yobazlık, irtica ve her türlü din tüccarlığını yüceltmek bittabi kendilerine has bir hareket.

İnsan gerçekten hayret ediyor. Bir insan nasıl bu kadar tarihinden habersiz, nasıl bu kadar kurucusuna düşman, nasıl bu kadar kendisini o makama getiren Cumhuriyet kavramından uzak olabilir. Kendisini o makama getirenlere yaranmak yerine biraz açıp geçmişini okumalıdır.

Keza gece yarısı kadınların yaşam haklarına yapılan darbenin baş aktörlerinin birer askeri olarak yetişen, ilçe gençlik kolu başkanının vicdani bir muhakeme içine girmesini beklememiz nafiledir. Ancak belirtmek isteriz ki Hilafet, 3 Mart 1924 yılında kaldırılmıştır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak cumhuriyet ve kazanımlarını tüm gericilerden korumak için ant içtik. Boşa kürek çekmeyin, Mustafa Kemal'ler asla tükenmeyecek!