GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 17:04   Güncelleme : 20-04-2021 17:07

BÜYÜKŞEHİR’E DEVELİ’DE ÜRTEİLEN KOLANYA HEDİYESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’a Develi’de üretilen yerli ve milli üretim lavanta kolonyası hediye edildi ve Develi’nin proje ile yatırımları istişare edildi.

BÜYÜKŞEHİR’E DEVELİ’DE ÜRTEİLEN KOLANYA HEDİYESİ

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.  Ziyarette, Büyükkılıç’ın destekleriyle ilçede üretilen lavanta kolonyası tanıtılırken, Develi’nin proje ve yatırımları hakkında sunum da yapıldı. Ayrıca Başkan Büyükkılıç, Develi Belediyespor Erkek Voleybol takımının ikincilik kupası ile poz verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Büyükkılıç’a Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ile beraberindeki heyet tarafından, ilçede yapılacak yeni kent meydanı ve proje ile yatırımlar hakkında sunum yapıldı. Ziyarette, Develi Belediyesi’nin lavanta bahçesinde yetiştirilip, üretilen lavanta kolonyasının da tanıtımı yapılırken, Başkan Büyükkılıç’a hediye edildi.

Başkan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, lavanta kolonyasının yerli ve milli üretim olduğunu belirtip, Develi'yi daha ileriye götürmek için gayretlerinin ve desteklerinin süreceğini ifade etti.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da ziyarette yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a hem geçmiş olsun ziyaretinde hem de onun doğduğu topraklar olan Şıhlı Mahallesi’nde bulunan bahçemizde lavantalardan elde ettiğimiz kolonyaları sunmaya geldik. Kendilerinin desteği ile bu ürünü oluşturduk. Bizler daha ileri giderek, alternatif ürünlerle vatandaşlarımıza bu güzelliği yansıtacağız. Bize verdiği desteklerden dolayı Memduh başkanımıza teşekkür ediyor, tekrar geçmiş olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Cabbar, lavanta kolonyasının yanı sıra sabun da üretildiğini belirtti.

KAYSERİ’Yİ 1. LİGDE TEMSİL EDECEK TEK TAKIM

Ayrıca, Ankara’da gerçekleşen final müsabakasında 2020-2021 Yılı Voleybol Sezonu 2. Lig Erkekler 2. Grup İkincisi olarak 1. Lig’e çıkan Develi Belediyespor Erkek Voleybol takımı oyuncuları da ziyarette hazır bulundu. Develi Belediye Başkanı Cabbar, takım kaptanı Sami Soysal, Başkan Büyükkılıç ile birlikte ikincilik kupası ile poz verdi.

Ziyarette Büyükkılıç’a, isminin yazılı olduğu Develi Belediyespor’un forması hediye edildi.