GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 16:22

Bünyan'ın Küçük Dev Adamları Türkiye 4. sü

Bünyan'ın Küçük Dev Adamları Türkiye 4. sü


Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol takımı "Okullar Arası Basketbol Şampiyonasında" büyük bir başarı sergileyerek Türkiye Sıralamasında ilk dört'e girmeyi başardı. Türkiye Ortaokullar arası düzenlenen Basketbol Turnuvasında 1.liği Özel İstanbul Üsküdar S.E.V Koleji üstlendi.
Turnuvada Özel Konya Profesyonel Eğitim Koleji 2. - Özel İzmir Eraslan Koleji 3. Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu 4. Oldu.
Bünyan'ın Küçük Dev Adamları Özel Kolejlere karşı tek Devlet Okulu olarak Kayseri'ye kupa getirmenin heyecanını yaşadılar.
Ana Sponsorluğunu üslenen  1071 AHLAT YAPI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer PALA "Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol Takımı Okullar Arası Basketbol turnuvasında göstermiş oldukları gayret ve inançla bizlere bu çoskuyu armağan ettiler. Antrenörlerimiz Ömer DEMİR ile çıktıkları tüm maçlarda sergilemiş oldukları özveri ile bizlere ve Memleketimiz Bünyan'a tarifi imkansız bir gurur yaşattılar. 
Dev Adamlarımızın bu başarılarını yürekten kutluyorum. 
Bu süreçte Küçük Dev Adamlarımızın başarısında emeklerini hiç esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan MHP İlçe Başkanı Tefik DÜZEN, Şehit Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit ve Kıymetli Annelerimize Yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
Küçük Dev Adamlarımız şampiyonluklarının ardından Bünyan'da  büyük bir coşkuyla karşılandılar. Yoğun ilgiyle, Bayraklar ve meşaleler ile karşılanan oyuncular ve Antrenör Ömer DEMİR bu başarının bir başlangıç olduğunu yakın zamanda  şampiyonluğu da Bünyan'a hediye edeceğini bunun içinde  durmaksızın çalışarak takımını ve Bünyan'ın ismini daha iyilere taşıyacağını belirtti.

Ahmet ŞanAhmet Şan