TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-01-2021 14:08   Güncelleme : 31-01-2021 14:28

BU BULUŞ FATURAYI YÜZDE 5 ile 25 ARASI DÜŞÜRÜYOR

Balıkesirli Mühendis ve Mucit Cengiz Çetin, insanlık yararına bir buluşa daha imza attı.

BU BULUŞ FATURAYI YÜZDE 5 ile 25 ARASI DÜŞÜRÜYOR

 

DOĞALGAZ FATURASINI AZALTMANIN DOĞAL YOLU!

Doğalgaz faturasını doğal ve yasal yönden azaltmayı ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Mucit Cengiz Çetin, 6 adet mıknatıs ile kombi kullananlara gelen faturaları(%5- %25) düşürüyor.  Bu oranın değişim sebebi gazın içindeki katkı miktarının ki bu katkı koku verme özelliğini getiren kimyasal olup ayrıca basıncının değişimi de bu oranın değişimine yol açabilir. Yani kısaca %5 en kötü % 25 en iyi ekonomik katkı sağlayacağına inanıyorum.


 Bu buluşu deneyen Mucit kendi evinde daha önce yüksek gelen faturayı 145 TL’ye kadar düşürdü. Vatandaşa faydalı olmak için bu buluşunu hiçbir ücret talep etmeden paylaşan Cengiz Çetin: “ Soğuk kış gününde özellikle dar kesimli insanlarımız ve bu sistemi uygulayan herkes faturanın nasıl düştüğünü görecek amacım insanlara faydalı olmak ve dua almaktır” dedi

BALIKESİR'Lİ MUCİT ELEKTRONİK MÜHENDİSİ CENGİZ ÇETİN'DEN HEM CEP HEMDE HAYAT KURTARACAK YENİ ÇALIŞMASIYLA İLGİLİ ŞUNLARI SÖYLEDİ:

DOĞALGAZ HARCAMANIZDA %  5 İLE 25 ARASI DAHA AZ ÜCRET ÖDEMENİZİ SAĞLAYACAK BASİT ,PRATİK BİR TEKNOLOJİK ÇALIŞMA ÖNERİSİ . EVLERDEKİ KOMBİNİZE GİREN DOĞAL GAZIN, KOMBİ GAZ GİRİŞ BÖLÜMÜNDE BULUNAN HORTUM GİRİŞİ ÜZERİNE  3'ER ADET. D15X15 LİK NEODMİYUM MIKNATISLARDAN ŞEKİLDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ÜÇER ADET BİRBİRİNİ KARŞILIKLI ÇEKECEK ŞEKİLDE ÖNCELİKLE BANTLAYIP BAĞLIYORSUNUZ. BÜTÜN OLAY BU.
 BU SİSTEM GAZ MOLEKÜLLERİNİN MIKNATISLARIN ÇEKİM GÜCÜ SAYESİNDE DAHA FAZLA ATOMİK HÜCRELERİNE AYRILARAK EN FAZLA MİKTARDA GAZIN YANIŞINI SAĞLAR. YANİ DIŞARIYA ÇİĞ GAZ GİTMEZ.  BU SİSTEMLE YANAN GAZIN  ÇIKIŞ BACASI DAHA AZ TIKANACAK. ÖRNEĞİN HER SENE BACA TEMİZLETİYORSAK BU ÜÇ YILDA BİRE UZAYACAK”

 

İNSANLIĞA ARMAĞAN ETTİĞİ BULUŞUNDA AMACININ “AZ YAKIT, TEMİZ BACA, ZEHİRSİZ GAZ” OLDUĞUNU KAYDEDEN ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ -MUCİT CENGİZ ÇETİN: “ BU SİSTEM HEM İNSANLARIN CÜZDANINI KORUYACAK HEMDE GAZ ZEHİRLENMELERİNİ ÖNLEYECEK. BEN İNSANLARIMIZDAN SADECE DUA İSTİYORUM. BAŞKA BİR TALEBİM YOK. BU BULUŞUM İNSANLIĞA ARMAĞAN OLSUN” DİYE KONUŞTU.