EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-01-2022 11:01   Güncelleme : 04-01-2022 11:01

BONUS HOCA  AS EĞİTİM KURUMLARI  ÖĞRENCİLERİ İLE  BULUŞTU

Bonus Hoca Kayseri'de As Eğitim Kurumları öğrencilerine dikkat çeken bir seminer verdi. Eğitim camiası tarafından 'Bonus Hoca'  lakabı ile tanınan eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu, YKS süreci ile ilgili önemli konulara değindi salonu dolduran öğrenciler ve veliler pür dikkat Bonus Hoca'yı dinledi.

BONUS HOCA  AS EĞİTİM KURUMLARI  ÖĞRENCİLERİ İLE  BULUŞTU

 

 

 

Bonus Hoca Kayseri'de As Eğitim Kurumları öğrencilerine dikkat çeken bir seminer verdi. Eğitim camiası tarafından 'Bonus Hoca' lakabı ile tanınan eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu, YKS süreci ile ilgili önemli konulara değindi salonu dolduran öğrenciler ve veliler pür dikkat Bonus Hoca'yı dinledi.


Finlandiya Eğitim Modeli'ni Kayseri'ye getirerek bir ilke imza atan As Eğitim Kurumları tarafından Kayseri'de önemli bir orgazinasyona imza atıldı. 'Bonus Hoca' lakabı ile eğitim camiasının çok yakından tanıdığı ünlü eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu, Kadir Has Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda velilerle ve öğrencilerle bir araya geldi.


Kayseri'de faaliyet gösteren As Eğitim Kurumları tarafından kurum bünyesindeki öğrencilerine ve özellikle de YKS süreci ile ilgili ‘Sınava Çalışma Yöntemi ve Sınav Motivasyonu’ konulu seminer düzenlendi.

As Eğitim Kurumları kurucularından Ahmet Yurdakul, öğrencilerin motivasyonunu ve akademik başarısını artırmak amacı ile böyle bir seminer tertiplendiğini ve “Bonus Hoca” lakabıyla bilinen Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu'nu Kayseri'ye davet ettiklerini kaydetti. Ahmet Yurdakul As Eğitim Kurumları olarak Kayseri'de eğitimin kalitesini artırmaya yönelik önümüzdeki süreçte yine dikkat çeken faaliyetlere yer vereceklerini kaydetti.


Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminere AS Eğitim Kurumları öğretmen ve idareci kadrosu ile birlikte kurum bünyesindeki öğrenciler ve velileri katıldı. Seminerde yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir konuşma yapan Bonus Hoca öğrencilere sınav süreci ile ilgili altın öğütler verdi.

Seminerde öğrencilere üniversite sınavında başarılı olmanın yöntemlerini anlatan Bedelioğlu, öğrencilerin hayalleri olduğunu ifade ederek, kendisinin öğrencilik yıllarında yaşadıklarını öğrencilerle paylaşarak öğrencilerin çalışma motivasyonu ve ders çalışma ortamları hakkında bilgilerini paylaştı.

Başarı için neler yapılacağı ve nelerden uzak durulacağını örneklerle anlatan Süleyman Beledioğlu, öğrencilerin başarısını etkileyen faktörler üzerinde durarak, öğrenme, dikkat ve hafıza ile ilgili tüyolar verdi

Sınav sürecinde uyku çok önemli!

Düzenli uykunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Bonus Hoca, Süleyman Beledioğlu, "Her gün aynı saate uyuyup aynı saate uyanmak çok önemli. Eğer düzenli uyumazsak biyoritmik saatimizdeki değişiklik beynimizin bilişsel fonksiyonlarını yavaşlatır. Öğrenme ve hafızamızı kullanma performansımız biyolojik saat kurgumuzla yakından ilgilidir. Akşam yatmadan önce çalıştığımız 2 saat sabah kalktığımızda çalıştığımız 2 saate göre daha etkilidir. Uyumadan hemen önce çalışılan konular, uykudan uzun süre önce çalışılan konulardan daha iyi hatırlandığı tespit edilmiştir. En anlamadığınız konuyu yatmadan önce çalışın ve cep telefonu, bilgisayar ve televizyon ile ilgilenmeden gidip hemen yatın. Bir işi yaparken başkalarına sormayın asla pes etmeyin ve hayallerinizin peşinden gidin. Başkalarının düşüncesinin hayallerinizi gölgelemesine izin vermeyin" dedi.

Programın ardından As Eğitim Kurumları kurucuları tarafından Süleyman Beledioğlu'na çiçek taktim edildi. Programa öğrenciler ve velilerin ilgisi hayli yüksek oldu.