Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 12:02
Advert

BİSİKLET MİLLİ TAKIMI KORAMAZ VADİSİ’NDEKİ YARIŞLARDA KÜRSÜYÜ KAPATTI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2022 18:13
BİSİKLET MİLLİ TAKIMI KORAMAZ VADİSİ’NDEKİ YARIŞLARDA KÜRSÜYÜ KAPATTI

 

Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları’nın Kayseri MTB Cup ve Erciyes MTB Cup etabı tamamlandı. Bisikletçiler iki gün boyunca Koramaz Vadisi’nde tarih ve doğa içerisindeki zorlu parkurda pedal çevirdi.

Bisikletin merkezi haline gelen Kayseri Erciyes, uluslararası dağ bisikleti müsabakalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği - UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş, Spor A.Ş. ve Hüma Hastanesi destekleri ile düzenlenen Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları’nın ilk iki etabı tamamlandı.

Organizasyonun ilk gününde Kayseri MTB Cup etabı, ikinci gün ise Erciyes MTB Cup etabı gerçekleşti. Profesyonel bisiklet sporcuları Kayseri'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Koramaz Vadisi'ndeki parkurda yarıştı.

Sporcular 27 km uzunluğundaki Cross Country Olimpik / XCO parkuru boyunca yemyeşil doğa içerisinde, tarihi dokuları geçerek, sarp kayaları aşıp bitiş çizgisine ulaşmak için mücadele etti.

Erciyes MTB Cup etabı sonucunda Bisiklet Milli Takımı’ndan Abdulkadir Kelleci birinci olurken Furkan Akcan İkinci, Ahmet Can Akpınar ise üçüncü geldi.

Kadınlarda ise Kazakistan Bisiklet Takımı’ndan Alina Sarkulova birinci yine aynı takımdan Tatyana Geneleva ikinci oldu.

Derece elde eden sporculara düzenlenen ödül töreni ile madalya ve kupaları takdim edildi.

Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları 24-25 Eylül 2022 tarihlerindeki Miniature Cappadocia MTB Cup ve Soğanlı MTB Cup etapları ile devam edece

AdminAdmin

YORUMLAR