GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 16:14   Güncelleme : 04-09-2021 16:14

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SARIZ ÇIKARMASI

Başkan Büyükkılıç Sarızlı vatandaşlarla kucaklaştı, muhtarları ziyaret etti, esnaf gezip, birlik, beraberlik mesajı verdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SARIZ ÇIKARMASI

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açılış ve ziyaret için gittiği Sarız’da vatandaşlar ile kucaklaştı. Esnaf, vatandaş ve muhtarlarla bir araya gelen Büyükkılıç, Sarız ile birlikte tüm ilçeleri bağırlarına bastıklarını ifade ederek, uyum, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin en doğudaki ilçelerinden olan ve en uyumlu ilçelerden birisi olarak nitelediği Sarız’a ziyarette bulunarak, ilçe yöneticileri ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Kendisini sıcak ve güleryüzlü karşılayan Sarızlı vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Büyükkılıç, Sarız için tarımdan altyapıya, ulaşım konusunda yol yapımından çevre yatırımlarına kadar pek çok konuda 2,5 yıl içerisinde toplam 37 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

“YETER Mİ? YETMEZ…”

Sarız ilçe ziyaretinde ilçe belediye başkanı, muhtarlar ve vatandaşlar ile görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, halkın taleplerini ve beklentilerini dinleyerek hizmet üreteceklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin, tüm talepleri yerine getirecek güç, kaynak, bütçe ve tecrübeli ekibi olduğunu söyleyerek, Sarız’da bugüne kadar tüm ihtiyaçların karşılandığını, taleplerin yerine getirildiğini, ancak bunlara yönelik; “Yeter mi? Bence yetmez” diyen Büyükkılıç, bundan sonra da talep ve ihtiyaçların karşılanacağını paylaştı.

MUHTARLARI ZİYARET

Sarız’a gerçekleştirdiği ziyaret esnasında mahallelerin durumları hakkında en iyi bilgi sahibi olan muhtarları da ziyaret eden Başkan Büyükkılıç bu kapsamda, Çavdar Mahallesi Muhtarı Çavuş Aktaş’ı, Damızlık Mahallesi Muhtarı Osman Ekici’yi ve Avşar Ovası Mahallesi Muhtarı Yusuf Mağara’yı ziyaret ederek mahallelerin ihtiyaçlarını öğrendi, talepleri dinledi.

BÜYÜKKILIÇ TERMİNAL AÇILIŞI YAPTI, AŞI VURDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Sarız’daki hemşehrileri ile buluşurken, Sarız Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit İsmet Bülbül Otogarı açılışına katıldı. Burada şehidin annesi Fadıma Bülbül’e Sarız’ın meşhur el emeği halılarından hediye ederken, bir doktor olarak Sarızlı vatandaşların isteği doğrultusunda, kurulan aşı standında vatandaşlara Kovid-19 aşısı da vurdu.

MEMNUNİYETLE KARŞILANDI, ALKIŞLANDI, UĞURLANDI

Ziyaretinde, Sarız halkının büyük ilgisi ve memnuniyeti ile karşılanan Büyükkılıç, terminal açılışında yaptığı konuşmada da sık sık alkışlandı. Çocuklara Yukatel Kayserispor forması hediye eden ve ilçe temaslarının sonunda turistik ‘Sarız’ yazısı önünde, Türk Bayrağı altında Sarızlılar ile hatıra fotoğrafı çekinen Başkan Büyükkılıç, ilçeden memnuniyetle uğurlandı.