KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-12-2021 12:59   Güncelleme : 09-12-2021 12:59

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KİTAPSEVERLERLE BULUŞTU, ŞİİR OKUDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, merhum yazar, şair ve düşünür Sezai Karakoç anısına düzenlenen ve yoğun ilgi gören 4. Kayseri Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Kitapseverlerle bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, stantları da gezerek, şiir okudu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KİTAPSEVERLERLE BULUŞTU, ŞİİR OKUDU

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dünya Ticaret Merkezi’de 3 Aralık’ta kapılarını açan, kitapseverler ve tüm Kayserililer tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan 4. Kayseri Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, tek tek yayınevlerinin stantlarını gezerek, hem yayın evi yetkilileri ve yazarlarla görüştü hem de kitapseverlerle buluştu.

Minik kitapseverlere kitap hediye eden Büyükkılıç, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da kırmayarak, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gezdiği kitap fuarında Kayserili yazarların da stantlarına uğrayan ve kitapları inceleyen Büyükkılıç, bazı şiir kitaplarında yer alan şiirleri okudu.

GENÇLİK MECLİSİ’NE YAKIŞIR BİR PROJE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin köy okulları için ‘Bağışladığın Her Kitap Geleceğe Umut Olsun’ sloganıyla kitap toplama kampanyasına da destek veren ve kurulan standı ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, “Gençlik Meclisi’mize kitap alıp hediye edenler bu standa bırakıyor, bizler de köylerdeki yavrularımıza katkı sağlamak amacıyla güzel bir çalışma yapıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’ne yakışır bir proje, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükkılıç, ayrıca Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimlerinin kurduğu standı da ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Kitapseverlerin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükkılıç, Sezai Karakoç anısına düzenlenen 4. Kayseri Kitap Fuarı’nın 12 Aralık Pazar gününe kadar kapılarının ziyaretçilerine açık olacağını belirtti.