GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 11:25   Güncelleme : 31-08-2021 11:25

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, 30 AĞUSTOS RESEPSİYONU’NA KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu yıl 99’uncusu kutlanan ve Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’na katıldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, 30 AĞUSTOS RESEPSİYONU’NA KATILDI

 

 

Kayseri Valiliği’nce Yatırım ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOB) düzenlenen Vali Şehmus Günaydın himayelerindeki resepsiyona, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, İl Emniyet Müdür Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, gaziler ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Vali Günaydın’ın tebrikleri kabul ettiği resepsiyonda, Başkan Büyükkılıç da eşi Nazmiye Büyükkılıç ile birlikte davetlilerle sohbet etti.

Büyükkılıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ay yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize, birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkarsak bize kimsenin gücü yetmez. ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’ diyen şair gibi hep beraber yüreklerimiz toplu vurursa Allah’ın izniyle bir olur, beraber olur ve her zaman mazlumun yanında yer alırız. Daha nice 99’lu yıllara” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, belediye başkanlığından öte, bir doktor olarak, Kayserililere maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak, aşı olmayan vatandaşlara da aşı olmaları çağrısında bulundu.