SİYASET
Giriş Tarihi : 12-11-2020 19:36   Güncelleme : 12-11-2020 19:36

Baki Ersoy’un sözleri damga vurdu

Milli Savunma Bakanlığı 2021 Bütçe görüşmemelerine Baki Ersoy’un sözleri damga vurdu.

Baki Ersoy’un sözleri damga vurdu

Konuşmasında terörle mücadele ve sınır ötesi operasyonlara eleştirilere cevaben; “Bizler Türk'ün şanlı töresiyle yoğrulmuş bir toplumuz. Burada sınır ötesi operasyonlarımız, Karabağ'ın azatlığı için topyekûn verdiğimiz destekler zaman zaman eleştiriliyor. Peki, sorarız sizlere: Misakımillî sınırlarımız içerisinde ve gönül coğrafyamızda yaşayan pek çok yerdeki soydaşlarımıza operasyon çekilip racon kesilecek biz de bunlara sessiz kalacağız öyle mi? Elbette hayır. Belirtmek istiyorum ki bizim mazlum kardeşlerimize karşı her daim sorumluluklarımız vardır, anlamak da zorluk çeken arkadaşlar için tekraren belirtiyorum: Türkiye'nin güvenliği sadece sınırlarında nöbet tutan askerlerimizin birliklerinden değil, Musul'dan, Kerkük'ten, İdlib'ten başlar. Amerika Birleşik Devletleri binlerce kilometre öteden gelip sınırlarımızda operasyon yapma hakkını nereden kendinde görüyorsa Türkiye'nin de sınırlarının etrafındaki olaylara müdahale etme hakkı vardır.” dedi

 Doğu Akdeniz sorununa ve ABD ve Fransa’nın tutumuna değinerek, Fransa'nın ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Doğu Akdeniz'e kıyısı vardır da bizim mi haberimiz yoktur, burası ise koskoca bir muammadır. Buradan ABD ve Fransa'ya tavsiyemiz haddi olmayan işlere Fransız kalmaları olacaktır.” dedi.

Azerbaycan’ın tarihi zaferinden de bahseden MHP’li vekil; “Karabağ Türk'tür, Karabağ özgürdür, Karabağ Azerbaycan'dır, Karabağ Türk'ün çelikten bileğidir. Bizler iki devlet, tek milletiz. İki ayrı bedende aynı canız, bir kere yükselen bayrak düşmemiş, düşmeyecektir. Otuz yıllık zulüm dönemi kapanmış, işgal süreci sona ermiştir. Ne mutlu bizlere, ne mutlu Azerbaycan Türklüğüne, ne mutlu büyük Türk milletine.” İfadelerini kullandı.

Konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyüklük odur ki kimseye eğilmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, önüne sayısız engeller yığılacaktır. Kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana 'Büyüksün.' derlerse bunu söyleyenlere güleceksin.” Sözleri ile noktalayan Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’a Kayserili hemşerileriniz olarak sizinle gurur duyuyoruz diyerek savunma sanayi yatırımları için Kayseri’nin her zaman hazır olduğunu belirtti.