GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 12:11   Güncelleme : 25-08-2021 12:11

BAKİ ERSOY’DAN MALAZGİRT ZAFERİ VE BÜYÜK TAARUZ MESAJI

Şanlı Türk Milletine Destansı bir Zaferle, Anadolu’nun kapılarını açan ve bu topraklarda kardeşçe yaşamamızı sağlayan 1071 Malazgirt Zaferi ile Güçlü Türkiye’nin temellerinin atılmasında büyük rolü olan 1922 Büyük Taarruz Zaferi’nin, bugünkü coğrafyamızın, vatanımız haline gelmesinde katkısı çoktur.

BAKİ ERSOY’DAN MALAZGİRT ZAFERİ VE BÜYÜK TAARUZ MESAJI

Ülkemizin şanlı tarihinde yeni bir dönemin kapılarını açan, milletimize yeni bir vatan, yeni bir istikbal kazandıran Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünü ve 26 Ağustos 1922 Büyük Taarruz’un 99. Yıl dönümünü büyük bir gururla yâd etmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Dışta ve içte, vatanımızı bölmeye, parçalamaya yönelik her adım; milletimizin ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ anlayışı karşısında, tarihte olduğu gibi, bugünde ve gelecekte yok olmaya mahkûmdur.

 

Mazimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun atide daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 950. Büyük Taarruz 99. yıldönümünü kutluyor, Sultan Alparslan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bizlere bu zaferleri hediye eden ecdadımızı, saygı, minnet ve dua ile yâd ediyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.