GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:57   Güncelleme : 17-03-2021 11:57

BAKİ ERSOY’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Şöyle:

BAKİ ERSOY’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Aziz milletimizin gurur kaynağı, muzaffer tarihimizin şanlı sayfalarından biri olan ve bu yıl 106. yıl dönümünü kutladığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destandır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” sözlerinin vücut bulduğu bu zafer, Türk milletinin istiklali uğruna canını, kanını, cananını feda edebileceğinin en bariz göstergesidir. Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanını bile kendisine hayran bırakacak kadar cesur bir davranış sergileyen kahraman ecdadımız, elde ettikleri bu zafer ile milletimizin kaderini adeta yeniden yazmıştır.

Çanakkale Destanı; Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini, aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bu destanın her satırında isimsiz kahramanlarımız ve insanlığın onuru vardır.

 

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.