GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 16:28   Güncelleme : 09-11-2020 16:28

BAKİ ERSOY’DAN 10 KASIM MESAJI 

BAKİ ERSOY’DAN 10 KASIM MESAJI 

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy 10 Kasım mesajında şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenlere, kutsal değerlerimizi çiğneme cüreti gösterenlere karşı, milletimize en zor zamanlarda liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır. 

Bizler, Yüce Türk Milleti olarak, vatan bütünlüğümüzün tehlikede olduğu, dış güçler tarafından hain planların yapıldığı dönemlerde dahi çağının çok ötesinde öngörüyle hamleler yapan ve hatta gelecek nesillere “fakr u zaruret içerisinde” dahi neler yapmaları gerektiğini anlatan bir lidere sahip olmanın onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz.  

Bu duygu ve düşüncelerle değeri daha da artan, yüzyıllar geçtikçe fikirlerinin kıymeti daha iyi anlaşılan, bize muasır medeniyeti aşma idealini ülküsünü veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82'nci yılında saygı, sevgi, rahmet ve özlemle anıyorum"